Skra na podium 1 Liga PLE Cup

Adam „Neerven” Marczak, reprezentujący Skrę, zajął trzecie miejsce w turnieju online 1 Liga PLE Cup. W fazie grupowej nasz zawodnik zajął drugą pozycję, a w półfinale po fascynującym pojedynku uległ GKS-owi Tychy.

1Liga PLE Cup ma się coraz lepiej i rośnie w siłę. We wiosennej edycji turnieju online udział wzięło czternaście pierwszoligowych ekip. Zawodnicy rywalizowali w formule FIFA Ultimate Team na platformie Play Station 5.

Uczestnicy podzieleni zostali na dwie siedmiozespołowe grupy. Walka zapowiadała się niezwykle interesująco, bowiem awans uzyskiwały tylko po dwie ekipy z każdej grupy.

Reprezentujący Skrę Adam „Neerven” Marczak, dla którego nie był to debiut w tego typu rywalizacji, trafił do bardzo mocnej grupy. Esportowcy Ruchu Chorzów, Arki Gdynia czy Wisły Kraków to zawodnicy doskonale znani w środowisku, posiadający na koncie wiele sukcesów. Tym bardziej należy docenić fakt, że „Neerven” w fazie grupowej zanotował tylko jedną porażkę.

W półfinale Skra mierzyła się z niepokonanym GKS-em Tychy. Był to mecz, który na długo pozostanie w pamięci obserwatorów. Obie ekipy wyprowadzały cios za ciosem i ostatecznie w dwumeczu minimalnie lepsi okazali się tyszanie. Mimo porażki w meczu o trzecie miejsce nasz zawodnik odbudował się mentalnie i zwycięską ręką wyszedł z pojedynku z Górnikiem Łęczna, tym samym zajmując miejsce na najniższym stopniu podium.

Faza grupowa

Ruch Chorzów – Skra Częstochowa 2:1

Stal Rzeszów – Skra Częstochowa 1:4

ŁKS Łódź – Skra Częstochowa 2:10

Wisła Kraków – Skra Częstochowa 1:5

Arka Gdynia – Skra Częstochowa 2:2

Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa 2:2

Grupa A:

1. Ruch Chorzów 15

2. Skra Częstochowa 11

3. Arka Gdynia 10

4. Zagłębie Sosnowiec 8

5. Wisła Kraków 7

6. Stal Rzeszów 4

7. ŁKS Łódź 4

Grupa B:

1. GKS Tychy 18

2. Górnik Łęczna 12

3. Sandecja Nowy Sącz 10

4. Odra Opole 7

5. GKS Katowice 5

6. Resovia Rzeszów 5

7. Chrobry Głogów 2

Faza play-off

Półfinały:

Ruch Chorzów – Górnik Łęczna 8:3

GKS Tychy – Skra Częstochowa 7:6

Mecz o III miejsce:

Górnik Łęczna – Skra Częstochowa 4:5

Finał:

Ruch Chorzów – GKS Tychy 5:3

Copy link
Powered by Social Snap