Pewna wygrana rocznika 2010 w meczu sparingowym

Piłkarze Akademii Skry z rocznika 2010 rozegrali w niedzielę sparing z zespołem Kolejarza Łódź. Nasi zawodnicy zdecydowanie rozstrzygnęli tę potyczkę na swoją korzyść wygrywając 5:1.

Stadion przy ulicy Loretańskiej był miejscem rozgrywania niedzielnego meczu kontrolnego między Skrą Częstochowa rocznika 2010 a Kolejarzem Łódź. Goście rywalizują na co dzień na tym samym poziomie rozgrywkowym, co nasza drużyna, jednak w lidze łódzkiej. Na mecz złożyły się dwie połowy, trwające po 35 minut.

Podopieczni duetu Krzysztof Kowalski – Bartosz Gałkowski szybko otworzyli wynik spotkania, zdobywając bramkę już w 1 minucie spotkania, co zapowiadało nam łatwy mecz.

Skra prowadziła grę i miała przewagę w każdym sektorze boiska – opowiada trener Kowalski. – Byliśmy aktywni w ataku i w obronie. Każdy zawodnik bardzo się starał i był “pod grą”. Wygrywaliśmy pojedynki biegowe oraz siłowe “piłki stykowe”. Czasami za długo utrzymywaliśmy grę na jednym ze skrzydeł i brakło przeniesienia centrum gry na przeciwną stronę – zauważa nasz szkoleniowiec.

Rywale, mimo przewagi Skry i wysokiego wyniku, łatwo skóry nie sprzedali.

Należy podkreślić dobrą postawę rywala, który stworzył kilka sytuacji do zdobycia gola, szczególnie w bocznych sektorach – opowiada trener Kowalski. – Miał również kilka okazji po rzutach rożnych, tak też padł jedyny gol dla przeciwnika.

Wysoka wygrana to bez wątpienia powód do zadowolenia. Jak zatem ocenia to spotkanie trener naszej drużyny?

Zespół zaliczył dużo niewymuszonych błędów, takich jak strata piłki po odbiorze, czy podanie pod nogi rywala w momencie, gdy był czas i możliwość znalezienia innej opcji. Błąd popełniliśmy również w budowaniu gry w strefie niskiej, gdzie nasz bramkarz przy grze nogami gubi piłkę i fauluje rywala. Do poprawy mamy także ustawienie zespołu przy stałych fragmentach gry w ataku i obronie – wylicza Krzysztof Kowalski.

Skra Częstochowa – Kolejarz Łódź 5:1

Bramki dla Skry: Nevio Borris, Filip Konieczny, Kacper Małolepszy, Antoni Sztekler, Mikołaj Szyjewski

Skra Częstochowa 2010: K. Marchewka – Dąbrowski, Bonenberg – Kaźmierczak-Pacud, J. Marchewka, Sztekler, Konieczny – Nevio, Szyjewski oraz Błaszczyk, Borowik, Dąbrowski, Małolpszy, Rajczyk, Śpiewak

Copy link
Powered by Social Snap