Czas na starcie z Ząbkovią

Podbudowane zwycięstwem nad rezerwami mistrzyń Polski piłkarki Ladies udadzą się w najbliższą sobotę do Ząbek. Tamtejsza Ząbkovia walczy o utrzymanie w Orlen 1 Lidze. Zupełnie inne cele przyświecają naszym zawodniczkom.

Początek piłkarskiej wiosny przyniósł nam kilka zaskakujących rozstrzygnięć, które będą mieć spory wpływ na dalszą część pierwszoligowej rywalizacji. Nas najbardziej interesują poczynania Ladies, które po dobrym meczu uległy w Olsztynie niepokonanym Stomilankom, by w ubiegłą niedzielę pokonać zespół UKS-u SMS-u II Łódź, naszpikowany zawodniczkami z pierwszej drużyny, jeszcze niedawno walczącymi w Lidze Mistrzów Kobiet.

Trzy punkty zdobyte z silnym rywalem mają o tyle znaczenie, że zajmujący drugą lokatę – premiowaną awansem do Orlen Ekstraligi – Rekord Bielsko-Biała nieoczekiwanie przegrał w Rzeszowie z Resovią i to aż 0:3. Tydzień temu natomiast w ważnym pojedynku bielszczanki wygrały 2:1 z SWD. Warto przy tym nadmienić, że Ladies, jako jedyna drużyna z ekip „zamieszanych” w walkę o szczyt tabeli, ma za sobą pojedynek ze Stomilankami.

Nic więc dziwnego, że na mecz z Ząbkovią podopieczne Patryka Mrugacza wyruszają mocno zmotywowane. Ząbkovii przyświecają zupełnie inne cele niż naszym Paniom. Sobotni rywal Skry myśli przede wszystkim o utrzymaniu, a to wcale nie będzie łatwe zadanie. Udowodniła to inauguracja rundy rewanżowej, kiedy Ząbkovia na własnym boisku zremisowała z Marcusem Gdynia… 5:5!

Co ciekawe gospodynie tego spotkania do przerwy prowadziły 5:1! Do siatki rywalek trafiały Oliwia Katowicz, Maja Kałun, Lena Marczak i dwukrotnie Amelia Skowrońska. W drugiej odsłonie pojedynku już tylko gdynianki trafiały do siatki, ostatecznie kończąc pościg wyrwaniem rzutem na taśmę jednego oczka.

Podział punktów i układ pozostałych spotkań sprawiły, że walka o utrzymanie nabrała rumieńców. Aż pięć zespołów legitymuje się w tym momencie dorobkiem 9 punktów! Są to Bielawianka Bielawa, Marcus Checz Gdynia, UKS SMS II Łódź, Trójka Staszkówka/ Jelna i właśnie Ząbkovia. Należy się więc spodziewać, że sobotni pojedynek będzie bardzo zacięty i żadna ze stron nie odpuści. My oczywiście trzymamy kciuki za nasze zawodniczki i wierzymy, że wrócą do Częstochowy bogatsze o trzy punkty.

Mecz Ząbkovia Ząbki – Skra Ladies Częstochowa odbędzie się w sobotę 11 marca 2023 o godzinie 14:30 na Dozbud Arenie w Ząbkach.

Copy link
Powered by Social Snap