Trener rocznika 2009 podsumował okres przygotowawczy

Piłkarze rocznika 2009 kończą okres przygotowawczy. Już wkrótce rozpoczną rywalizację w ramach I ligi wojewódzkiej. Zanim to jednak nastąpi poprosiliśmy trenera Pawła Rycharskiego o parę słów podsumowania.

Powoli odliczamy dni do startu lig wojewódzkich. Jednym z zespołów, który rywalizować będzie w I lidze śląskiej, jest zespół Akademii Skry rocznika 2009. Zanim piłkarze rozegrają pierwszy mecz o punkty trener Paweł Rycharski podsumował dla nas okres przygotowawczy.

Był to dla nas bardzo wymagający czas. Kontuzje i choroby sprawiły, że nasza kadra praktycznie w każdy weekend była mocno okrojona. Sparingi zagraliśmy z bardzo mocnymi drużynami, takimi jak Polonia Warszawa, Progres Warszawa, Wisła Płock czy też ROW Rybnik, z którym będziemy mierzyć się w lidze. Wysoki poziom tych meczów pokazał nam, w którym miejscu jesteśmy. Liga zapowiada się bardzo interesująco. Nasza drużyna pokazuje bardzo dużą kulturę gry, lubimy kontrolować spotkanie poprzez posiadanie piłki i dobrze nam to wychodzi. Jest to styl miły dla oka, ale co najważniejsze najbardziej rozwija chłopców. Warto zaznaczyć, że na ostatnie konsultacje kadry Śląska była powołana czwórka naszych zawodników – Rafał Brzenska, Piotr Pilarski, Maks Tatarczyk i Igor Siuda, z czego jestem bardzo zadowolony – zakończył nasz szkoleniowiec.