Udane sparingi rezerw Skry

Piłkarze Skry II rozegrali w minionym tygodniu dwa mecze kontrolne. W czwartek podopieczni Tomasza Szymczaka pewnie wygrali z Lotem Konopiska, natomiast w sobotę zremisowali z RKS-em Radomsko.

Po odwołaniu w ubiegłym tygodniu meczu sparingowego z Lotem Konopiska nasi młodzi zawodnicy musieli czekać aż do czwartku (26.01), by zaliczyć pierwszą jednostkę meczową w tym roku. Tym razem opady śniegu nie przeszkodziły w rozegraniu pojedynku z Lotem, który piłkarze Skry II wygrali zdecydowanie, już do przerwy prowadząc 2:0.

Gra głównie przebiegała pod nasze dyktando – relacjonuje trener, Tomasz Szymczak. – Stworzyliśmy sporą ilość sytuacji bramkowych, natomiast popełnialiśmy również zbyt wiele błędów w rozegraniu piłki. Sporo naszych podań było niedokładnych, przez co traciliśmy na płynności w grze.

Lot Konopiska – Skra II Częstochowa 1:4 (0:2)

Bramki dla Skry: Konrad Waluda, Mateusz Malec, Makary Nicer, Marcel Szydzisz

W sobotę naszych młodych zawodników czekało trudniejsze zadanie, mierzyli się bowiem z IV-ligowym RKS-em Radomsko. Na tle bardziej doświadczonego rywala Skrzacy zaprezentowali się z bardzo korzystnej strony.

Za nami bardzo dobry sprawdzian z wyżej notowanym rywalem, który w pierwszej połowie przewyższał nas umiejętnościami i dominował w tym fragmencie gry – opowiada trener Szymczak. – Druga połowa była bardziej wyrównana, a zespół odpowiedział na dwie stracone bramki trafieniami Bartka Antczaka i Kuby Barnata.

RKS Radomsko – Skra II Częstochowa 2:2 (1:0)

Bramki dla Skry: Bartłomiej Antczak, Jakub Barnat

Pod koniec bieżącego tygodnia naszych piłkarzy czeka ciekawy mecz kontrolny.

W kolejnym meczu spotkamy się z drużyną z Czech, FK Mlada Bolesław U19 i będzie to kolejne świetne doświadczenie z, tym razem, rywalem zza naszej granicy – zapowiada trener Skry II, Tomasz Szymczak.

Copy link
Powered by Social Snap