Co słychać w rezerwach?

W najbliższą sobotę Skra II rozegra pierwszy w tym roku mecz kontrolny. Rywalem podopiecznych Tomasza Szymczaka będzie ekipa Lotu Konopiska. Zanim zawodnicy wybiegną na boisko sprawdźmy, co słychać w szeregach naszych rezerw.

Po świąteczno-noworocznej przerwie młodzi piłkarze Skry II dwa tygodnie temu powrócili do treningów. Chociaż do premiery rundy wiosennej rozgrywek pozostało jeszcze sporo czasu, zespół prowadzony przez Tomasza Szymczaka mocno szlifuje formę, by w rundę rewanżową wejść z przytupem.

Trenujemy cztery razy w tygodniu, a piątą jednostką, jest mecz kontrolny – mówi trener drugiego zespołu Skry.

Kilku zawodników, którzy wiosną stanowili o sile naszej „dwójki”, trenuje z pierwszym zespołem pod okiem trenera Jakuba Dziółki. Swoje szanse w meczach sparingowych otrzymali już między innymi Paweł Kołodziejczyk czy Adam Matyja. Dobra dyspozycja naszych młodych piłkarzy została również dostrzeżona przez inne zespoły.

Kilku chłopaków, jest na testach w drużynach z wyższych lig, ale nie będę na razie zdradzał o kim mowa – przyznaje trener Tomasz Szymczak. – Jeśli chodzi o zawodników trenujących z pierwszym zespołem, to na bieżąco konsultujemy się z trenerem Dziółką i zawsze na dzień przed grą kontrolną będziemy wiedzieli z czyich usług możemy skorzystać.

A pierwszy z tegorocznych meczów kontrolnych odbędzie się już w najbliższą sobotę (21.01.2023) o godzinie 13:00 w Konopiskach z tamtejszym Lotem. Przypomnijmy, że w perspektywie nasi młodzi piłkarze mają przed sobą między innymi spotkania sparingowe z RKS-em Radomsko, Mladą Boleslav U-18 czy Unią Rędziny. Jak zwykle plany przygotowawcze nieco komplikują kontuzje. Zespół czeka na powrót do pełnej sprawności Jakuba Niedzielskiego, który wkrótce powinien dołączyć do drużyny.

Mamy kilka drobnych urazów, głównie przeciążeniowych, ale nie jest to nic poważniejszego – opowiada trener Szymczak. – Mamy nadzieję, że za kilka dni dołączy do nas Kuba Niedzielski, który nabawił się urazu pod koniec zeszłej rundy.

Przypomnijmy, że oficjalnie wiosnę rezerwy Skry rozpoczną pojedynkiem ze Spartą Lubliniec.

Copy link
Powered by Social Snap