W sobotę Ladies zaczynają sparingi. Na pierwszy ogień Śląsk Wrocław

W najbliższy weekend piłkarki Skry Ladies rozegrają pierwszy z kilku zaplanowanych meczów sparingowych. Pierwszym rywalem naszego zespołu będzie ekstraligowy Śląsk Wrocław. Mecz rozegrany zostanie w sobotę we Wrocławiu.

Po zimowej przerwie piłkarki Skry powróciły do treningów. Po testach motorycznych, które odbyły się w ubiegłym tygodniu, powróciły do treningów z piłką. W sobotę rozegrają natomiast pierwszy sparing w bieżącym okresie przygotowawczym.

Pierwszym rywalem Ladies będzie ekstraligowy Śląsk Wrocław, z którym w ostatnim czasie gramy dość często. W rundzie jesiennej nie tylko spotkaliśmy się w meczu kontrolnym, ale mieliśmy okazję zmierzyć się również w Pucharze Polski. W obu spotkaniach górą okazały się wrocławianki, jednak nasze zawodniczki za każdym razem zaprezentowały się z ambitnej strony, udowadniając, że drzemią w nich spore możliwości.

Nie da się ukryć, że Śląsk, to zespół z najwyższej krajowej półki. Na półmetku rywalizacji wrocławianki plasują się na piątej pozycji w ekstraligowej tabeli. Co prawda po dwóch potknięciach na zamknięcie piłkarskiej jesieni czołówka nieco uciekła ekipie ze stolicy Dolnego Śląska, ale wiosną nasz najbliższy rywal ma zamiar mocno postraszyć znajdujące się wyżej zespoły z Katowic, Łęcznej, Łodzi oraz Krakowa.

Mecz kontrolny ze Śląskiem to dla podopiecznych Patryka Mrugacza doskonała okazja do sprawdzenia się na tle mocnego rywala. Warto dodać, że większość zawodniczek naszego zespołu, jest zdrowa, natomiast w kilku przypadkach możemy mówić o drobnych urazach, które nie mają większego wpływu na proces przygotowania do rozgrywek.

Mecz sparingowy ze Śląskiem odbędzie się we Wrocławiu w sobotę o godzinie 15:00.

Copy link
Powered by Social Snap