Podsumowanie rundy: bramkarze

Po zakończeniu rozgrywek ligowych nasi piłkarze udali się na zasłużone urlopy. Nadszedł zatem czas podsumowań i analiz. W związku z tym, zdecydowaliśmy się ocenić zmagania wszystkich naszych piłkarzy w minionej rundzie. Na pierwszy ogień idą bramkarze!

Jakub Bursztyn

Golkiper dołączył do Skry Częstochowa przed startem bieżącego sezonu. Wcześniej przez kilka lat reprezentował barwy Pogoni Szczecin. Od początku swojej przygody w naszym klubie 25 – letni bramkarz udowodniał dużą wartość i pokazywał, że stać go na bardzo wiele. Był pewny w swoich poczynaniach. W pierwszych 16. kolejkach wychodził w podstawowym składzie naszej drużyny. Dwa ostatnie mecze musiał oglądać z trybun, ponieważ nabawił się kontuzji. Jednym zdaniem: bardzo dobry transfer.

Karol Szymkowiak

Młody golkiper również przeszedł do naszego zespołu przed startem aktualnie trwających rozgrywek. Zagrał w spotkaniu Pucharu Polski z Wisłą Płock (1:3), a także w dwóch ostatnich meczach ligowych – ze Stalą Rzeszów (0:1) i Ruchem Chorzów (1:1). Spisywał się bardzo dobrze – chociażby w starciu z „Niebieskimi” popisywał się świetnymi interwencjami. Tygodnik „Piłka Nożna” wybrał go nawet najlepszym graczem ostatniej w tym roku ligowej rywalizacji.

Jakub Hajda

Wychowanek Skry występował głównie w drugiej drużynie. 19 – letni golkiper harmonijnie się rozwija, regularnie trenuje z pierwszą drużyną i jest przygotowany do gry na wysokim poziomie. Grając w sparingach udowodnił, że może włączyć się do walki o miejsce w składzie. W dwóch ostatnich starciach znalazł się w meczowej „osiemnastce”. Z pewnością zrobi wszystko, by już wiosną otrzymać szansę debiutu na pierwszoligowych boiskach.

Copy link
Powered by Social Snap