Udany występ Skry na inaugurację 1 Liga PLE Cup

8 listopada w Łodzi odbyła się inauguracyjna runda 1 Liga PLE Cup. W zawodach wziął również udział e-team Skry Częstochowa, który zaprezentował się z bardzo dobrej strony, o włos nie awansując do półfinału. Zwycięzcą turnieju została Sandecja Nowy Sącz.

Rozwój e-sportu w Polsce nie został niezauważony przez Fortuna 1 Ligę, która postanowiła ruszyć z serią turniejów FIFA 23 na konsoli Play Station 5 pod nazwą 1 Liga PLE Cup. Inauguracyjna runda edycji offline’owej odbyła się na Stadionie ŁKS Łódź im. Władysława Króla. Na uczestników rywalizacji czekać miały atrakcyjne nagrody. Oprócz kwot finansowych do wygrania mieli slot na Ekstraklasa Games. Było więc o co walczyć.

Do rywalizacji zgłosiło się dwanaście pierwszoligowych zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy. Skrę Częstochowa reprezentował Mikołaj „Me7onidas” Baranowicz, który stał się „czarnym koniem” turnieju.

Chociaż nasz zawodnik długo musiał czekać na rozpoczęcie gry – bowiem najpierw swoje mecze rozgrywała grupa A, natomiast „Me7onidas” w wyniku losowania znalazł się w grupie B – utrzymał koncentrację i już w premierowym pojedynku pokazał pełnię swoich możliwości.

Reprezentujący Arkę Gdynia „Neuro” szybko objął prowadzenie, ale nasz zawodnik zdołał wyrównać. Jak się później okazało straty nadrabiać musiał jeszcze raz, a oprócz tego zwycięsko wyszedł z pojedynku „oko w oko”, broniąc rzut karny, wykonywany przez przeciwnika.

Przed drugim meczem wszyscy obserwatorzy za faworyta uznawali przedstawiciela Wisły Kraków – „Brankoo”, jednak „Me7onidas” udowodnił, że o zwycięstwie decyduje nie renoma, lecz umiejętności, a te nasz reprezentant posiada na najwyższym poziomie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Skry 2:1.

Kolejne spotkania również przyniosły punkty Skrzakowi, który punkty dopisał sobie zarówno w meczach z Chojniczanką Chojnice, jak i Sandecją Nowy Sącz.

Pierwszej porażki „Me7onidas” doznał dopiero w meczu kończącym rywalizację grupową. Wówczas rozpoczęło się nerwowe liczenie punktów. Szybko okazało się, że wszystko zależy od wyniku starcia Wisły z Sandecją, a ponieważ ten mecz właśnie trwał oczy wszystkich zwróciły się na stanowisko, na którym trwała zacięta rywalizacja. Bramka, która zadecydowała o tym, że Skra zajmie trzecie miejsce w grupie i nie awansuje do półfinału padła w 88. minucie!

Straconej szansy na pewno żal, jednak trzeba przyznać, że Mikołaj „Me7onidas” Baranowicz został zgodnie uznany za jedno z odkryć wtorkowego turnieju. Uznanie ekspertów zyskało wykorzystanie nieszablonowego składu z… Włodzimierzem Smolarkiem na czele. Warto również zauważyć, że wpływ na wyniki miało pechowe losowanie – dwie drużyny, które wyszły z grupy spotkały się ponownie w wielkim finale, a do końca aż cztery zespoły miały szanse na dwa premiowane awansem do półfinału miejsca.

Inauguracja 1 Liga PLE Cup stała na wysokim poziomie sportowym, a zawodnicy stworzyli fascynujące widowisko. Organizatorzy natomiast z pewnością wyciągną wnioski z premierowej edycji tej rywalizacji, co sprawia, że następne wydarzenia z serii 1 Liga PLE Cup, szybko staną się jednymi z najbardziej prestiżowych zawodów e-sportowych w naszym kraju.

Wyniki I rundy 1 Liga PLE Cup

Grupa A:

1. ŁKS Łódź – Ruch Chorzów 0:4, Stal Rzeszów – GKS Tychy 4:1, Górnik Łęczna – Chrobry Głogów 7:2

2. GKS Tychy – Górnik Łęczna 4:3, Chrobry Głogów – ŁKS Łódź 2:8, Ruch Chorzów – Stal Rzeszów 4:2

3. Chrobry Głogów – GKS Tychy 2:5, Górnik Łęczna – Ruch Chorzów 1:4, ŁKS Łódź – Stal Rzeszów 3:5

4. Stal Rzeszów – Górnik Łęczna 1:1, Ruch Chorzów – Chrobry Głogów 7:0, GKS Tychy – ŁKS Łódź 3:2

5. Chrobry Głogów – Stal Rzeszów 0:2, ŁKS Łódź – Górnik Łęczna 4:3, GKS Tychy – Ruch Chorzów 0:1

Tabela grupy A: 1. Ruch Chorzów 15, 2. Stal Rzeszów 10, 3. GKS Tychy 9, 4. ŁKS Łódź 6, Górnik Łęczna 4, 6. Chrobry Głogów 0

Grupa B:

1. Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz 2:9, Arka Gdynia – Skra Częstochowa 2:2, Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec 2:1

2. Skra Częstochowa – Wisła Kraków 2:1, Zagłębie Sosnowiec – Chojniczanka Chojnice 6:0, Sandecja Nowy Sącz – Arka Gdynia 0:4

3. Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa 3:1, Wisła Kraków – Sandecja Nowy Sącz 2:3, Chojniczanka Chojnice – Arka Gdynia 0:7

4. Arka Gdynia – Wisła Kraków 1:1, Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec 3:2, Skra Częstochowa – Chojniczanka Chojnice 4:2

5. Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia 0:2, Chojniczanka Chojnice – Wisła Kraków 0:3, Skra Częstochowa – Sandecja Nowy Sącz 2:2

Tabela grupy B: 1. Arka Gdynia 11, 2. Sandecja Nowy Sącz 10, 3. Skra Częstochowa 8, 4. Wisła Kraków 7, 5. Zagłębie Sosnowiec 6, 6. Chojniczanka Chojnice 0

Półfinały:

Ruch Chorzów – Sandecja Nowy Sącz 4:5, Arka Gdynia – Stal Rzeszów 4:3

O III miejsce:

Ruch Chorzów – Stal Rzeszów 4:1

Finał:

Sandecja Nowy Sącz – Arka Gdynia 4:3

Copy link
Powered by Social Snap