Ważne zwycięstwo trampkarzy i feta po awansie do I ligi

Trampkarze Skry Częstochowa z rocznika 2008 awansowali do I ligi wojewódzkiej. Sobotniemu spotkaniu z Ruchem Radzionków towarzyszyły ogromne emocje, a po końcowym gwizdku w szeregach naszego zespołu zapanowała ogromna radość.

Sobotniemu spotkaniu trampkarzy Skry z Ruchem Radzionków towarzyszyły ogromne emocje. Zwycięstwo dawało naszym młodym piłkarzom awans do I ligi wojewódzkiej. Początkowo emocje dały o sobie znać, co przyznał w pomeczowej wypowiedzi szkoleniowiec naszych piłkarzy z kategorii C1 Mariusz Czok.

– Zespół z Radzionkowa podniósł nam dzisiaj wysoko poprzeczkę. Emocji na boisku było dzisiaj bardzo dużo. Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w naszym wykonaniu. Graliśmy zbyt nerwowo, co dało się odczuć i rywal to wykorzystywał.

W tej części gry kibice nie obejrzeli bramek. Po przerwie zobaczyliśmy jednak odmieniony zespół Skry, który zagrał zdecydowanie lepiej niż w pierwszej odsłonie spotkania.

Od początku drugiej połowy to my narzuciliśmy swój styl gry, zdobyliśmy szybko bramkę, która tylko nas napędziła, dała nam spokój i odbudowała pewność siebie – tłumaczy trener Czok. – Od tego momentu już do końca spotkania dominowaliśmy na boisku i tym samym doprowadziliśmy do zwycięstwa, które było dla nas kluczowe i dawało nam awans do I ligi.

Po końcowym gwizdku na stadionie zapanowała ogromna radość. Pojawiły się – oczywiście bezalkoholowe – szampany, race oraz śpiewy kibiców, którzy od początku sezonu wspierali podopiecznych duetu Mariusz Czok – Łukasz Łykowski.

Każdy z zawodników ciężko pracował na ten sukces jakim był awans. Taki był nasz cel i wszyscy pracowaliśmy by go zrealizować, a teraz mamy powody do radości – nie ukrywał zadowolenia trener Mariusz Czok.

Trampkarzom gratulujemy i trzymamy kciuki za rundę wiosenną!

Skra Częstochowa – Ruch Radzionków 3:1 (0:0)

Bramki dla Skry: 1:0 Gembała (42’, asysta: Cieślak), 2:0 Lis (45’), 3:1 Gembała (72’, asysta: Szega)

Skra Częstochowa C1: Szymczyk (70’ Gołąbek) – Pawelak, Tarnowski, Półtorak (40’ Szałaj), Czerkieski (70’ Czajkowski), Lis, Klekot (60’ Szega), Dutka (40’ Turek), Przetak (55’ Tyczyński), Cieślak (70’ Kołodziejczyk), Gembała

Copy link
Powered by Social Snap