Lotnik minimalnie lepszy od Skry II

Rezerwy Skry przegrały 0:1 w Kościelcu z Lotnikiem w meczu 13. kolejki klasy okręgowej. Do końca rundy jesiennej pozostały już tylko dwa spotkania.

Lotnik Kościelec miał za sobą bardzo udane tygodnie. Od początku września zanotował tylko jedną porażkę, w ubiegłym tygodniu z MLKS-em Woźniki. Oznaczało to, że naszą młodą drużynę czeka niezwykle trudne, wymagające spotkanie i tak rzeczywiście było.

Patrząc na przebieg wydarzeń boiskowych trzeba przyznać, że nasi piłkarze zagrali dobre spotkanie. Wykazując się ogromną ambicją kilkukrotnie stworzyli sobie sytuacje strzeleckie, jednak zabrakło odrobiny szczęścia, przy którym rezultat mógł wyglądać całkowicie inaczej.

Kolejne spotkanie za nami, w którym mamy optyczną przewagę często grając w ataku pozycyjnym – opowiada trener Tomasz Szymczak. – Stwarzamy kilka dogodnych sytuacji bramkowych, ale cały czas zawodzi nas skuteczność. Rywale jak zwykle byli groźni po stałych fragmentach gry oraz kontratakach i już na początku drugiej połowy w zamieszaniu pod naszą bramką, to wykorzystali.

Pierwsza i jedyna bramka dla Lotnika padła krótko po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania, po trafieniu Malinowskiego, który ledwie kilka minut wcześniej pojawił się na boisku. Była 49. minuta pojedynku i sporo czasu do odrobienia strat. Nasi młodzi piłkarze zostawili na boisku mnóstwo serca, ale gospodarze zachowali czujność, nie pozwalając na wyrwanie sobie dwóch punktów.

Choć chłopcy ambitnie walczyli do końca, to nie udało się już zmienić wyniku spotkania – mówi trener Szymczak. – Trzeba dodać, że Rosiak obronił jeszcze rzut karny w 90. minucie spotkania. Za tydzień kolejne trudne spotkanie w Boronowie i mam nadzieję, iż w tym spotkaniu poprawimy naszą skuteczność.

Lotnik Kościelec – Skra II Częstochowa 1:0 (0:0)

1:0 Malinowski (49’)

Lotnik Kościelec: Cieślak – Kielan, Jarczok, Rosa, Gzyl, Bednarek (83’ Jędryszczak), Knapik (46’ Malinowski), Włodarczyk (64’ Michalak), Zjawiony (61’ Cichuta), Wilk (83’ Słabosz), Kiwacz

Skra II Częstochowa: Rosiak – Sławuta (46’ Kielan), Żurawski (46’ Matyja), Kowalski, Serwaciński, Sitek, Kołodziejczyk, Merta, Nicer, Waluda, Krawczyk

Copy link
Powered by Social Snap