Rezerwy Skry przegrały 0:2 w meczu 10. kolejki klasy okręgowej z MLKS-em Woźniki. Pomimo porażki nasi młodzi zawodnicy pokazali ogromne serce do gry. Po tej porażce częstochowianie spadli na czwartą pozycję w ligowej tabeli.

Po imponującym starcie rozgrywek nasza młoda drużyna złapała małą zadyszkę. Po porażkach w Żarkach i Kłobucku w minioną sobotę rezerwy Skry przegrały 0:2 z MLKS-em Woźniki.

Spotkanie od początku nie chciało układać się po myśli naszych piłkarzy, którzy w nieszczęśliwej sytuacji stracili pierwszą bramkę.

Dosyć pechowo straciliśmy pierwszą bramkę, gdzie napastnik gospodarzy oddał strzał, a wracający Sławuta skierował ją do swojej bramki – opowiada trener Tomasz Szymczak.

Stracona w pierwszej połowie bramka nie powinna zatuszować obrazu spotkania, w którym Skrzacy prezentowali się z dobrej strony, co potwierdza szkoleniowiec naszych rezerw:

– Mecz był wyrównany, dużo było walki fizycznej na niełatwym boisku, ale chłopcy nie odpuszczali i chwała im za to. Jest to kolejne spotkanie, które przegrywamy grając przyzwoicie, a w drugiej połowie mieliśmy optyczną przewagę, ale nie potrafiliśmy udokumentować tego bramkami, a sytuacji nie brakowało.

A propos sytuacji, to sporo nasi zawodnicy tworzyli sobie ich w drugiej połowie. Chęć wyrównania sprawiła, że nasza „dwójka” coraz bardziej się otwierała, a jej ataki przybierały na sile. Niestety w końcówce spotkania gospodarze wykorzystali nadarzającą się okazję i zamknęli mecz.

Na pewno wynikiem jesteśmy zawiedzeni – podsumowuje szkoleniowiec naszych młodych piłkarzy. – Dalej musimy pracować nad wykańczaniem sytuacji, bo ich nie brakuje, natomiast dzisiaj również brakowało ostatniego dokładnego podania. Na pewno kolejne cenne doświadczenie za nami, a przed nami kolejny tydzień pracy i mam nadzieję, że w Pankach będziemy już bardziej wyrafinowani i przede wszystkim skuteczni.

MLKS Woźniki – Skra II Częstochowa 2:0 (1:0)

1:0 Sławuta (35’ – sam.), 2:0 Bobryk (77’)

MLKS Woźniki: Barbarczuk – Chmiel, Pakuła, Czech, Miszuda (72’ Golik), Gatys, Osman, Dzierzan, Kowalski (82’ Bednarczyk), Janik (88’ Kozak), Bobryk (88’ Bogacki)

Skra II Częstochowa: Hajda – Sławuta (60’ Weżgowiec), Żurawski, Kowalczyk, Serwaciński, Sitek, Niedzielski (80’ Ślemp), Kołodziejczyk, Merta, Nicer (73’ Waluda), Krawczyk

Copy link
Powered by Social Snap