Skra II przegrywa w Żarkach

Zieloni Żarki pokonali 1:0 rezerwy Skry w meczu rozgrywanym w ramach 9. kolejki klasy okręgowej grupy częstochowsko-lublinieckiej. Nasi zawodnicy pomimo porażki utrzymali pozycję wicelidera rozgrywek.

Meczem z Zielonymi Żarki piłkarze rezerw Skry rozpoczęli maraton spotkań wyjazdowych, spowodowany posuwającymi się do przodu pracami na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej. Niestety początek serii „gościnnych występów” nie rozpoczął się dla naszej drużyny dobrze. Zieloni po ciekawym spotkaniu triumfowali bowiem 1:0.

Fot. Zieloni Żarki FB

Gospodarze prowadzenie objęli dość szybko, bo już w 10. minucie spotkania po stałym fragmencie gry piłkę w bramce Jakuba Hajdy umieścił Damian Garcarz.

Szybka utrata gola nie podłamała naszych zawodników, którzy szukali okazji do wyrównania, niestety brakło im nieco skuteczności i szczęścia. Piłka dwukrotnie odbijała się od poprzeczki, ratującej defensywę Zielonych.

Fot. FB Zieloni Żarki

Podsumowując to spotkanie, to czujemy spore rozgoryczenie, bo zagraliśmy naprawdę dobre zawody – mówi trener naszej drużyny, Tomasz Szymczak. – Przez całe spotkanie byliśmy stroną dominującą, cały czas przebywając na połowie rywala. Stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji bramkowych – dwa razy po strzałach Nicera i Kołodziejczyka piłka lądowała na poprzeczce, a mimo to przegraliśmy, ponieważ nie ustrzegliśmy się błędu przy rzucie wolnym przeciwnika, który po prostu wykorzystał swoją przewagę fizyczną.

Jakie pozytywy wyciągnął z tego spotkania trener naszej „dwójki”?

Cieszy organizacja gry, dobrze czuliśmy się z piłką przy nodze, a także nasza reakcja po stracie piłki była na dobrym poziomie. Jak to przeważnie bywa w przypadku naszej młodej drużyny zawodziła nas skuteczność – kończy trener Szymczak.

Fot. FB Zieloni Żarki

Na szczęście porażka nie ma większych konsekwencji dla naszej drużyny, która utrzymała pozycję wicelidera rozgrywek. Co prawda strata do prowadzącego Znicza Kłobuck wynosi w tym momencie sześć oczek (Znicz wywiózł trzy punkty z Kiedrzyna), jednak na tym etapie rozgrywek różnica ta niczego jeszcze nie przesądza.

Następne spotkanie nasze rezerwy rozegrają w sobotę 8 października. Ich rywalem będzie MLKS Woźniki, zajmujący obecnie siódmą pozycję w tabeli.

Zieloni Żarki – Skra II Częstochowa 1:0 (1:0)

1:0 Damian Garcarz (11’)

Zieloni Żarki: Pikuła – Garcarz, Kurpios, Tabaka, Kopecki (70’ Czerwik), Juzoń, Olczyk, Jędrycha, Niedbała, Trójczak (89’ Kot), Gradzik (90’ Brzegowski)

Skra II Częstochowa: Hajda – Rydz, Serwaciński, Kowalski, Kielan, Waluda (60’ Sitek), Malec, Nicer, Weżgowiec, Krawczyk, Kołodziejczyk (80’ Matyja)

Copy link
Powered by Social Snap