Przed rezerwami mecz na szczycie klasy okręgowej

Rezerwy Skry Częstochowa w piątkowy wieczór udadzą się do Kłobucka, gdzie zmierzą się z tamtejszym Zniczem. Jest to prawdziwy szlagier klasy okręgowej, bowiem obie drużyny plasują się na dwóch pierwszych pozycjach w tabeli.

Wielu kibiców Skry II miało swego rodzaju obawy przed rozpoczęciem bieżącej rywalizacji. Kadra drużyny została mocno odmłodzona, a niemal cały trzon ubiegłorocznego składu ekipy prowadzonej przez Tomasza Szymczaka, próbuje swoich sił na wyższych szczeblach rozgrywkowych. Tym samym barw rezerw od pierwszej rundy jesiennej sezonu 2022/23 bronią w większości zbierający dopiero seniorskie doświadczenie, 16- bądź 17-letni zawodnicy. Swoją postawą udowadniają jednak, że przedsezonowe obawy kibiców były całkowicie nieuzasadnione.

W sześciu meczach bieżącej kampanii młodzi Skrzacy polegli zaledwie raz. Z tarczy wrócili ze spotkania w Krzepicach. W pozostałych pojedynkach gromadzili natomiast komplety punktów imponując skutecznością oraz organizacją gry. Ogromne wrażenie musiał zrobić wynik z minionej rundy, kiedy to żegnający się z obiektem przy ulicy Loretańskiej reprezentanci naszych rezerw 11:1 rozbili zespół Amatora Golce, który wcześniej… jako jedyny znalazł patent na Znicza Kłobuck. I właśnie ze Zniczem w piątkowy wieczór zmierzą się podopieczni Tomasza Szymczaka.

Mecz ten śmiało określić można hitem ostatnich tygodni. Oba zespoły zajmują bowiem dwa pierwsze miejsca w tabeli „okręgówki”, przy ich nazwach widnieje dokładnie taka sama ilość punktów i nawet stosunek bramek jest identyczny (+23).

Oznacza to, że w piątkowy (23.09) wieczór w Kłobucku możemy spodziewać się fascynującego pojedynku. Wszystkich kibiców Skry zapraszamy na ten mecz, który rozpocznie się o godzinie 19:00 na boisku Znicza Kłobuck przy ulicy Sportowej 14.

A za naszych młodych piłkarzy trzymamy kciuki!

Copy link
Powered by Social Snap