Przed nami spotkanie z Odrą Opole!

W niedzielę piłkarze Skry Częstochowa rozegrają spotkanie 11. kolejki Fortuna 1 Ligi. Nasza drużyna zmierzy się w wyjazdowym starciu z Odrą Opole. Pierwszy gwizdek arbitra, Piotra Rzucidło, zaplanowany jest na godzinę 18.00.

Podopieczni Jakuba Dziółki po dziesięciu seriach gier mają na swoim koncie 14 punktów. Plasują się na 13. miejscu w ligowej tabeli. I choć stacjonują w dolnej połówce stawki, to ich przewaga nad strefą spadkową wciąż jest stosunkowo bezpieczna. Wynosi bowiem aż siedem „oczek”, co sprawia, że gracze naszej drużyny z pewnością mają poczucie komfortu i stabilizacji.

Ostatnie spotkanie w wykonaniu zawodników Skry dobitnie pokazało, że mogą oni rywalizować na wysokim poziomie z każdym zespołem Fortuna 1 Ligi. Mimo że gracze Jakuba Dziółki ostatecznie przegrali z Arką Gdynia 1:2, to śmiało można stwierdzić, że przy nieco lepszej skuteczności pod bramką rywala mecz z ubiegłego tygodnia mógłby zakończyć się zupełnie innym rezultatem. W pierwszej połowie starcia z ekipą z Pomorza nasi piłkarze zaprezentowali futbol ofensywny, ciekawy dla oka, kreując wiele sytuacji podbramkowych. Dopiero w drugiej części goście mogli sobie pozwolić na nieco więcej i wykorzystali swoje okazje. Wymowne są jednak słowa szkoleniowca Arki Gdynia, Ryszarda Tarasiewicza, który podczas pomeczowej konferencji prasowej stwierdził, iż „Skra była najtrudniejszym i najbardziej wymagającym rywalem”, z jakim jego piłkarze mierzyli się w bieżących rozgrywkach.

Co jednak budzi największy optymizm, to regularność w punktowaniu naszego zespołu. Wszak o ile przegraliśmy kilka spotkań z drużynami z górnej połówki tabeli (ŁKS, Bruk – Bet, Wisła czy wspomniana Arka), o tyle z zespołami z dolnej części stawki punktujemy zawsze (zwykle zgarniając trzy „oczka”). To chyba najlepszy dowód wysokiej formy i pierwszoligowej stabilizacji Skry Częstochowa. Piłkarze naszej drużyny nigdy nie schodzą poniżej określonego, bardzo solidnego poziomu.

Z kolei Odra Opole, która jutro spróbuje powalczyć z naszą drużyną, nie weszła w rozgrywki zbyt dobrze i aktualnie zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Czerwono – Niebiescy zgromadzili na swoim koncie siedem punktów i plasują się na 16. pozycji. Warto jednak pamiętać, że mamy do czynienia z zespołem pełnym solidnych piłkarzy, którzy w poprzednich sezonach mocno zaznaczyli swoją obecność na pierwszoligowych bądź nawet ekstraklasowych boiskach. Co więcej, podopieczni Piotra Plewni potrafią sprawiać niespodzianki, o czym najlepiej świadczy ich zwycięstwo z faworyzowaną Arką Gdynia.

Problemem zawodników z Opola z pewnością pozostaje defensywa. Stracili najwięcej bramek w lidze. Rywale umieszczali piłkę w siatce Odry dwudziestokrotnie.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o ekipie naszego jutrzejszego przeciwnika, zapraszamy do przeczytania artykułu przedstawiającego Odrę Opole.

Jutrzejszy mecz zapowiada się bardzo interesująco. Nasi piłkarze z pewnością zrobią wszystko, by ponownie zaprezentować się z bardzo dobrej strony i w wyjazdowym starciu powalczą o pełną pulę.

***

Transmisję meczu możecie śledzić wykupując PPV pod linkiem: skraczestochowa.statscore.com bądź inwestując w pakiet sportowy w aplikacji Polsat Box Go (https://bit.ly/PolsatBoxGoF1)

Copy link
Powered by Social Snap