Ostatni sparing za Ladies. Przed nami już tylko gra o punkty

W minioną sobotę piłkarki Skry Ladies rozegrały ostatni mecz sparingowy w bieżącym okresie przygotowawczym. Tym razem sprawdziły swoją formę na tle spadkowicza z ekstraligi i chociaż gospodynie z Bielska-Białej zwyciężyły nasze Panie zaprezentowały się z dobrej strony.

Spotkanie z Rekordem Bielsko-Biała zakończyło serię gier sparingowych zaplanowanych przez sztab szkoleniowy Ladies. Nasz zespół przystąpił do spotkania z drużyną, która jeszcze kilka tygodni temu walczyła o punkty w ekstralidze, w mocno zmienionym składzie, co zaznaczał po meczu trener Mrugacz:

Graliśmy dziś w mocno eksperymentalnym składzie, a przy tym podejmowaliśmy duże ryzyko w skokach pressingowych, które przepłaciliśmy spóźnionym doskokiem i w końcowym rozrachunku stratą bramek.

Gdzie jednak próbować nowych rozwiązań jak nie w meczach sparingowych? Pomimo straconych bramek, o których wspominał szkoleniowiec naszej drużyny, Ladies zaprezentowały się z naprawdę dobrej strony. Jakby tego było mało nasz sztab cały czas szuka wzmocnień, a w sobotnim meczu testowane były dwie zawodniczki.

Widziałem dziś ogromne zaangażowanie, energię zespołu i to jest budujące przed rozpoczęciem rozgrywek. Dwie zawodniczki testowane pokazały dziś dużą jakość na boisku i mam nadzieję, że uda nam się je pozyskać – mówi trener Mrugacz. – Przed nami mikrocykl startowy i nasze myśli są już przy niedzielnym spotkaniu ze Stomilankami. Będziemy gotowi na niedzielne starcie – zapowiada kończąc szkoleniowiec naszych Ladies.

Nie pozostaje zatem już nic innego jak czekać na rozpoczęcie pierwszoligowego sezonu. A ten coraz bliżej. W niedzielę o godzinie 17 na stadionie przy ulicy Loretańskiej Ladies podejmą Stomilanki Olsztyn. Spotkanie to zapowiada się niezwykle interesująco.

Rekord Bielsko-Biała – Skra Ladies Częstochowa 3:0 (2:0)

Szulc – Olkhovska, Kaim, Ozieriańska, Lulkowska, Dannheisig, zaw. testowana, Dubiel, Kohut, N. Młynek, zaw. testowana oraz O. Młynek, Tomczyk, Mucha, Chudzik, zaw. testowana, Mesjasz, Kowalska

Copy link
Powered by Social Snap