Skra II pokonała IV-ligowca

Rezerwy Skry pokonały w meczu sparingowym IV-ligową Wartę Zawiercie 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Oskar Krawczyk oraz Kacper Merta.

Źródło: FB KP Warta Zawiercie

Przygotowania do rozgrywek klasy okręgowej już w pełni. Piłkarze naszego drugiego zespołu w minioną sobotę rozegrali drugi z czterech zaplanowanych na okres przygotowawczy meczów kontrolnych. Tym razem ich rywalem był silny, IV-ligowy zespół z Zawiercia.

Trzeba przyznać, że na tle przeciwnika rywalizującego klasę wyżej nasi zawodnicy zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony, co potwierdza szkoleniowiec naszej ekipy, Tomasz Szymczak:

Na tle bardzo silnego rywala zaprezentowaliśmy się dosyć solidnie. Mając na uwadze, iż rywal przewyższał nas umiejętnościami technicznymi jak i motorycznymi, to bardzo dobrze i odpowiedzialnie zagraliśmy w obronie, a także wyprowadziliśmy kilka naprawdę dobrych ataków szybkich, z czego dwa zakończyły się bramkami.

Źródło: FB KP Warta Zawiercie

Konto strzeleckie naszej ekipy otworzył jeszcze w pierwszej połowie Oskar Krawczyk. Na przerwę oba zespoły udały się przy stanie 1:0 dla rezerw Skry. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Warta przeważała, jednak nasi młodzi zawodnicy zachowywali konsekwencję w poczynaniach defensywnych, a jednocześnie szukali swojej okazji do zdobycia bramki. W drugiej połowie oba zespoły zanotowały solidarnie po jednym trafieniu i w ostatecznym rozrachunku z tarczą wrócili z Zawiercia podopieczni Tomasza Szymczaka.

Przewaga optyczna rywala nie podlegała dyskusji, natomiast cieszę się, że zespół zrealizował strategię na ten mecz i mógł doświadczyć rywalizacji z tak silnym dla nas zespołem – zauważył szkoleniowiec naszej drugiej drużyny. – Z każdym treningiem i meczem ci młodzi chłopcy coraz lepiej się rozumieją, a przed nami kolejne dwa mecze kontrolne w tym tygodniu.

Źródło: FB KP Warta Zawiercie

Ligowa karuzela rusza za niecałe dwa tygodnie. Nasi zawodnicy, tak jak powiedział trener Szymczak, do tego czasu rozegrają jeszcze dwa pojedynki kontrolne. W środę, 3 sierpnia, wyjadą do Brudzowic, natomiast serię gier sparingowych zakończą w sobotę, 6 sierpnia, w Konopiskach.

Warta Zawiercie – Skra II Częstochowa 1:2 (0:1)

Bramki dla Skry II: Oskar Krawczyk, Kacper Merta

Pełną fotorelację ze spotkania znajdą Państwo na facebookowym profilu Warty Zawiercie: https://www.facebook.com/WartaKP

Źródło: FB KP Warta Zawiercie
Copy link
Powered by Social Snap