Trzy piłkarki Skry z powołaniami na Talent PRO

W dniach 25-30 lipca w Siedlcach odbędzie się zgrupowanie Talent PRO Kobiet. Powołanie na to wydarzenie otrzymał tercet piłkarek naszej Akademii.

Piłka nożna kobiet zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Nie inaczej jest w Częstochowie, gdzie piłkarki Skry Ladies z powodzeniem rywalizują na zapleczu Ekstraligi, a zmiany zachodzące w strukturach organizacyjnych oraz szkoleniowych pozwalają wierzyć, że wkrótce nasze Panie zapukają do bram najwyższej klasy rozgrywkowej.

W naszym klubie doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważna w funkcjonowaniu zespołu jest rola wychowanków, dlatego też do szkolenia przywiązujemy dużą wagę. I efekty tej pracy widać choćby po licznych powołaniach naszych zawodników do reprezentacji województwa czy nawet kadry narodowej.

Jakby na potwierdzenie tych słów w najbliższych dniach trzy piłkarki naszej Akademii wezmą udział w zgrupowaniu Talent PRO Kobiet, które odbędzie się w dniach 25-30 lipca 2022 w Siedlcach. W gronie czterdziestu zawodniczek wybranych przez koordynatorkę szkolenia piłki nożnej kobiet, będącą równocześnie selekcjonerką kadry narodowej – Ninę Patalon, znalazły się Zuzanna Błaszczyk, Zofia Dubiel oraz Nikola Młynek.

Dla kibiców Skry powołania, które trafiły w ręce naszych reprezentantek nie są zaskoczeniem. Zuzanna Błaszczyk w wieku 14 lat wystąpiła w ostatnim spotkaniu sparingowym, Zofia Dubiel odlicza dni do oficjalnego debiutu w pierwszym zespole Ladies, natomiast Nikola Młynek w rundzie wiosennej regularnie grywała w pierwszoligowych spotkaniach naszego zespołu.

Całej trójce naszych uzdolnionych zawodniczek gratulujemy!

Nikola Młynek
Zofia Dubiel
Zuzanna Błaszczyk
Copy link
Powered by Social Snap