Dobra dyspozycja w potyczce z ekstraligowym przeciwnikiem

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się piłkarki Skry Ladies w drugim meczu kontrolnym bieżącego okresu przygotowawczego. Trener Patryk Mrugacz w meczu z AZS UJ Kraków nie tylko sprawdził formę zawodniczek mających stanowić trzon pierwszoligowego zespołu, ale pozwolił również zadebiutować zawodniczkom Akademii z rocznika 2008.

W środowe późne popołudnie zespół Skry Ladies udał się do Krakowa, by rozegrać mecz sparingowy z ekstraligową drużyną AZS-u UJ Kraków. Chociaż był to jedynie mecz towarzyski zdecydowanymi faworytkami rywalizacji były gospodynie. Tym większe musiało być ich zaskoczenie, kiedy szybko okazało się, że to częstochowianki dyktują warunki gry.

Zdecydowana przewaga naszego zespołu już w początkowej fazie pojedynku przełożyła się na bramkę. W 12. minucie po asyście Svietlany Kohut jedna z zawodniczek testowanych pokonała golkiperkę rywalek. I chociaż kilka minut później piłkarki z Grodu Kraka doprowadziły do remisu do końca pierwszej połowy utrzymał się rezultat remisowy, a na boisku nie było widać różnicy klas rozgrywkowych.

Losy pojedynku rozstrzygnęły się w ostatnich minutach. Warto jednak pamiętać, że wówczas na murawie znajdowały się zawodniczki z rocznika 2008 – Zuzanna Błaszczyk, Zuzanna Sikora oraz Zuzanna Kubiciel, które trenują z pierwszym zespołem.

Jestem bardzo zadowolony z moich podopiecznych. Duma mnie wręcz rozpierała, gdy widziałem jaki poziom energii zostawiły dziewczyny wczoraj w Krakowie. Wprawdzie straciliśmy dwa gole w końcówce meczu, ale jeśli spojrzeć rzeczowo to inicjatywę przez 65 minut miał nasz zespół. Zaskoczyliśmy rywala wysokim pressingiem, który miał, szczególnie w pierwszej połowie, spore problemy, żeby się z nim uporać i kolokwialnie mówiąc: „wyjechać z piłką”. Stworzyliśmy w tym meczu czternaście sytuacji bramkowych, po raz kolejny po odbiorach w trzeciej strefie, z czego przynajmniej cztery powinny się skończyć bramkami – podsumował spotkanie szkoleniowiec naszej drużyny, Patryk Mrugacz.

Trener naszego zespołu odniósł się również do występu najmłodszych zawodniczek, które miały okazję pojawić się w środę na stadionie Prądniczanki:

Dla zawodniczek z Akademii możliwość trenowania z pierwszym zespołem to nagroda za postawę w ubiegłorocznych rozgrywkach. Dobra dyspozycja na treningach w bieżącym okresie przygotowawczym zaowocowała możliwością debiutu podczas sparingu. Wierzę, że doświadczenie gry z seniorkami przełoży się na piłkarski rozwój naszych najzdolniejszych zawodniczek i będzie dla nich motywacją do dalszej pracy – kończy trener Mrugacz.

UJ Kraków – Skra Ladies Częstochowa 3:1 (1:1)

Skra Ladies Częstochowa: O. Młynek (84’ Błaszczyk) – Wodarz, Olkhovska, Kowalska (85’ Sikora), Baszewska (46’ Ozieriańska), Dannheisig (54’ zaw. testowana), N. Młynek (54’ zaw. testowana), Matusiak (78’ Mucha), zaw. testowana (84’ Tomczyk), zaw. testowana (76’ Mesjasz), Kohut (85’ Kubiciel)

Copy link
Powered by Social Snap