Druga drużyna kończy sezon w świetnym stylu!

W ostatniej kolejce sezonu klasy okręgowej druga drużyna Skry Częstochowa rozbiła MLKS Woźniki 6:1. Podopieczni trenera Tomasza Szymczaka górowali nad rywalem w każdym aspekcie piłkarskim, a wynik jest doskonałym odzwierciedleniem boiskowych wydarzeń.

Od początku wczorajszego meczu zawodnicy Skry długo utrzymywali się przy futbolówce i kreowali sytuacje podbramkowe. W 26. minucie spotkania Michał Mikołajczyk przeciął piłkę uderzoną przez Jakuba Rumina i skierował ją do siatki rywali.

Już po chwili było 2:0 – tym razem dobrą prostopadłą piłką popisał się Bartosz Bąk, a akcję skutecznie wykończył Igor Weżgowiec. Nasi piłkarze nie zamierzali się zatrzymywać i szybko strzelili kolejne gole. Najpierw Bartosz Bąk popisał się uderzeniem w okienko, z którym nie poradził sobie golkiper gości, a czwartą bramkę – jeszcze przed przerwą – zdobył Jakub Rumin, który wykorzystał podanie Marcela Przygodzkiego.

W 47. minucie kolejnego gola strzelił Bartosz Bąk, a kilka chwil później doskonałe prostopadłe podanie Mikołaja Kempy na bramkę zamienił Mateusz Dylikowski.

W drugiej połowie trener Tomasz Szymczak zdecydował się na wiele zmian. Szansę otrzymali zawodnicy z roczników 2006 czy nawet 2007. W związku z tym, nasza drużyna nieco spuściła z tonu, lecz w dalszym ciągu dominowała nad rywalem.

W ostatniej akcji meczu goście zdobyli gola honorowego.

Starcie z ekipą z Woźnik było ostatnim pojedynkiem naszego zespołu w tym sezonie. Drużyna trenera Szymczaka ostatecznie zajęła drugie miejsce w stawce, co śmiało można uznać za dobry wynik. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że barwy Skry II Częstochowa reprezentują wyłącznie juniorzy. O ich umiejętnościach najlepiej niech świadczy fakt, iż do awansu szczebel wyżej zabrakło naprawdę niewiele.

Skra II Częstochowa – MLKS Woźniki 6:1

1 – 0 – Michał Mikołajczyk

2 – 0 – Igor Weżgowiec

3 – 0 – Bartosz Bąk

4 – 0 – Jakub Rumin

5 – 0 – Bartosz Bąk

6 – 0 – Mateusz Dylikowski

6 – 1

Skra II Częstochowa

Rosiak (46’ Ptak) – Kostro, Mikołajczyk (46’ Kielan), Sławuta, Przygodzki (55’ Merta) – Kempa, Nurek (46’ Dylikowski), Rumin (55’ Garczarek), Bąk, Weżgowiec (55’ Matyja), Słabosz (46’ Waluda)

Copy link
Powered by Social Snap