Nasza drużyna rozpoczęła zgrupowanie w Busku Zdroju

Piłkarze Skry Częstochowa rano zameldowali się w klubie, by wyruszyć na obóz przygotowawczy do Buska Zdroju. Mają już za sobą pierwszy trening w spokojnej, urokliwej miejscowości położonej w województwie świętokrzyskim. Na miejscu zastali warunki, które z pewnością pozwolą im dobrze przygotować się do nowego sezonu Fortuna 1 Ligi.

Warunki są bardzo dobre i trzeba to maksymalnie wykorzystać – mówi asystent pierwszego trenera Skry Częstochowa, Konrad GeregaTak też to zaplanowaliśmy. W każdym dniu mamy zaplanowane po dwie jednostki treningowe na boisku plus siłownię. Mamy tutaj bardzo wysoki komfort pracy i trzeba to jak najlepiej wykorzystać – podkreśla trener Gerega.

Naszych piłkarzy z pewnością czeka intensywny czas, który może okazać się szalenie istotny w kontekście zbliżającego się wielkimi krokami sezonu na zapleczu ekstraklasy. Sztab szkoleniowy naszego zespołu może pracować z liczną grupą zawodników, którzy rywalizują o miejsce w podstawowym składzie Skry. Na jakim etapie przygotowań obecnie się znajdujemy?

– Jesteśmy po pierwszym, wprowadzającym tygodniu, który zakończyliśmy sparingiem z GKS Katowice. Obóz z pewnością chcemy wykorzystać na intensyfikację naszych działań. Chcemy popracować z zespołem, bo mamy tutaj wszystkich do dyspozycji. Będzie sporo jednostek, objętość treningowa również jest duża, więc chcemy ten czas wykorzystać na doskonalenie naszego systemu i modelu grania. Taki jest cel, nasz plan – podsumowuje asystent pierwszego trenera, Konrad Gerega.

W związku z tym, iż w ostatnich dniach dokonaliśmy kilku transferów, zgrupowanie będzie także doskonałym czasem, by nowi zawodnicy umiejętnie wkomponowali się w zespół i złapali wspólną nić porozumienia z kolegami – zarówno na boisku, jak i poza nim.

Obóz przygotowawczy w Busku Zdroju zakończymy sparingiem z Koroną Kielce, który odbędzie się w najbliższą sobotę!

Copy link
Powered by Social Snap