Młodzież naszej Akademii w większości ma już za sobą wiosenną rundę rozgrywek ligowych. Zanim nadejdzie czas na podsumowania, zobaczmy jak poszło młodym reprezentantom Skry w minionym tygodniu.

Fot. Ł. Glejzer, FB Skra Ladies

Śląska Liga Młodziczek U-13 (12.06.2022)

Wisła Skoczów – Skra Częstochowa 3:1 (0:0)

Bramka dla Skry: Maja Poroś

Skra Częstochowa: Gosiewska – Bujnowicz, Glejzer, Piosek, Poroś, Jelonek, Skwara, Niedworok, Knop, Massalska

Fot. Ł. Glejzer, FB Skra Ladies

Nasze młodziczki zakończyły sezon niespodziewaną porażką z Wisłą Skoczów. Przegrana w stosunku 1:3 nie powinna jednak wpłynąć na ogólną ocenę sezonu, w którym nasze zawodniczki spisały się na medal, zajmując najniższy stopień podium w rywalizacji Śląskiej Ligi Młodziczek. Wracając jednak do spotkania w Skoczowie, oddajmy głos pani trener, Soni Sikorskiej:

Niestety w tym meczu kompletnie nic nam nie wychodziło, do tego kontuzja na początku spotkania naszej podstawowej obrończyni nie ułatwiała nam zadania. Wdałyśmy się w niepotrzebną „kopaninę”, co w zdecydowany sposób pomagało tylko naszym przeciwniczkom. Cieszy fakt, że mimo wszystko dziewczyny walczyły do końca. Tym razem wróciłyśmy bez punktów meczowych. Będzie to dla dziewczyn cenna lekcja, która pomoże im stać się jeszcze lepszymi piłkarkami.

Fot. Ł. Glejzer, FB Skra Ladies

II liga wojewódzka B1, junior młodszy, gr. płn. (12.06.2022)

Skra Częstochowa – Raków Częstochowa 1:6

W derbach Częstochowy na zakończenie II ligi górą okazał się Raków, który tym samym utrzymał prowadzenie w tabeli grupy północnej II ligi. Tym samym wiosenny debiut na drugoligowym szczeblu zakończony został przez naszych juniorów na szóstej lokacie.

III liga wojewódzka B1, junior młodszy, gr. 2 (11.06.2022)

Liswarta Popów – Skra Częstochowa 1:6

Bramki dla Skry: Szymon Dylewski X2, Marcel Szydzisz, Mikołaj Kasprzycki, Bartosz Tałajczyk, Jakub Kabacik

Skra Częstochowa: Warzyszyński – Podsiedlik, Marchewka, Skwarczyński, Teperski, Meroń, Dylewski, Kabacik, Szydzisz, Kasprzycki, Tałajczyk oraz Hobot, Trybulak, Szarawara

Zajmująca pozycję wicelidera Skra na przedostatni mecz wyjechała do Popowa. Nasi piłkarze byli faworytami pojedynku i z roli tej wywiązali się bez zarzutu.

Był to mecz, w którym od samego początku przejęliśmy inicjatywę nie pozostawiając złudzeń, która drużyna dopisze do ligowej tabeli kolejne punkty – opowiada trener Karol Pikoń.

Do przerwy nasi zawodnicy prowadzili już 4:0. Co wydarzyło się w drugiej odsłonie spotkania?

Druga połowa nie była już tak efektywna w naszym wykonaniu – przyznaje trener Pikoń. – Przeciwnik, pomimo niekorzystnego rezultatu, nie odpuszczał i w jednej z nielicznych akcji po stałym fragmencie i nieporozumieniu naszego bramkarza z obrońcami, zdobył bramkę honorową.

Mimo wszystko naszym zawodnikom należą się duże brawa za wynik końcowy pojedynku.

I liga wojewódzka C1, trampkarz (11.06.2022)

Unia Racibórz – Skra Częstochowa 0:2

Zwycięstwo na zakończenie rundy zanotowali nasi trampkarze, którzy 2:0 pokonali Unię Racibórz. Wygrana na finiszu sezonu miała ogromne znaczenie, ponieważ dzięki porażce GKS-u Tychy w Sosnowcu nasi zawodnicy awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Był to ostatni mecz kategorii C1, I ligi wojewódzkiej. Dzięki temu zwycięstwu kończymy sezon na trzecim miejscu – potwierdza trener Paweł Rycharski – Warto zwrócić uwagę, że drużyna ta występowała przez cały sezon w mocno okrojonym składzie. Spora część zawodników występowała z powodzeniem w starszych rocznikach, co pokazuje jak silną i wyrównaną kadrę mamy w roczniku 2007.

II liga wojewódzka C2, trampkarz, gr. płn. (11.06.2022)

Skra Częstochowa – Rozwój Katowice 1:4

W meczu na szczycie lepsi okazali się goście z Katowic. Nasi młodzi piłkarze pomimo ogromnej ambicji zakończyli sezon na drugiej pozycji.

I liga wojewódzka D1, młodzik (09.06.2022)

ROW Rybnik – Skra Częstochowa 2:0

Porażkę na zakończenie sezonu zanotowali nasi młodzicy. Porażka z trzecim zespołem ligi wojewódzkiej hańby jednak naszym piłkarzom nie przynosi, tym bardziej, że w przekroju całego sezonu zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony. Trzeba pamiętać, że punkty ze Skrzakami stracił na własnym boisku między innymi Rozwój Katowice.

I liga wojewódzka D2, młodzik młodszy (12.06.2022)

Skra Częstochowa – Śląska Akademia Piłkarska 0:4

Beniaminek I ligi wojewódzkiej ma za sobą trudny sezon, jednak doświadczenie jakie w minionych miesiącach zebrali podopieczni Dawida Rzeplińskiego z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Trzeba bowiem pamiętać, że w szkoleniu wyniki schodzą na dalszy plan, a najważniejsze jest wychowanie coraz lepszych piłkarzy. A po rozwoju naszych zawodników, który jest widoczny gołym okiem, możemy być pewni, że z minionego sezonu czerpali wiedzę pełnymi garściami.

Liga Żaka (06.06.2022)

W poniedziałek odbyła się ostatnia tegoroczna Liga Żaka. Areną zmagań był obiekt Sportowej Częstochowy. Jak poszło naszym zawodnikom? O tym opowiedział nam trener Maciej Suszczyk:

Jeśli chodzi o dzisiejsza formę chłopców, to można powiedzieć, że zagrali w kratkę. Rozegrali trzy mecze i wszystkie były różne w ich wykonaniu. Obserwując grę widać było, że chłopcy się starali, lecz nie zawsze przynosiło to skutek. To już ostatni turniej żaka w tym sezonie i myślę, że można go zaliczyć do udanych – kończy trener Suszczyk.

* * *

W mocno obsadzonych zawodach wzięli udział nasi najmłodsi zawodnicy z rocznika 2015. W sobotę, 11 czerwca, udali się do Warszawy na turniej Białe Orły. Warto zauważyć, że był to pierwszy tak daleki wyjazd chłopców, trenujących na co dzień z trenerami Bartkiem Gałkowskim oraz Markiem Juszczykiem.

Sam turniej stał na wysokim poziomie, zarówno sportowym jak i organizacyjnym – przyznaje trener Gałkowski.

Czterdzieści zespołów przystąpiło do rywalizacji na czterech boiskach, a wśród nich znalazły się tak znane marki jak Widzew Łódź, Legia Warszawa, Barca Varsovia Academy czy Radomiak Radom.

Copy link
Powered by Social Snap