Raport z meczów Akademii

Na ostatnią prostą wychodzą już piłkarze oraz piłkarki naszej Akademii, rywalizujący w ligach wojewódzkich. Co działo się na boiskach w ligach młodzieżowych w minionym tygodniu? Zapraszamy na tradycyjny raport Akademii Skry.

Śląska Liga Młodziczek U-13 (29.05.2022)

Skra Częstochowa – AP Tygryski Świętochłowice 2019 4:2

Bramki dla Skry: Maja Poroś (X2), Noemi Bujnowicz, Laura Niedworok

Skra Częstochowa: Gosiewska – Bujnowicz, Glejzer, Klpeczyńska, Jelonek, Niedworek, Piosek, Poroś, Skwara, Knop, Kucharska, Massalska, Halemba

Źródło: FB Skra Ladies

Nasze młodziczki się nie zatrzymują! W minioną niedzielę pokonały 4:2 zespół ze Świętochłowic. Spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszych dwudziestu minutach, w ciągu których nasze piłkarki szybko zaliczyły trzy trafienia. Później pozostało im kontrolować przebieg spotkania i utrzymać prowadzenie, co zrealizowały bez zarzutu.

Ten mecz nie należał do najlepszych w naszym wykonaniu – przyznaje Sonia Sikorska. – Byłyśmy stroną przeważającą, ale zawodziła skuteczność. Wygrałyśmy więcej pojedynków 1X1, zarówno w obronie jak i w ataku, dzięki czemu to my mogłyśmy się cieszyć z trzech punktów.

Dzięki zwycięstwu nie tylko umocniły się na trzeciej pozycji w tabeli, ale zaczęły zbliżać się do ekipy Czarnych Sosnowiec. Czarni wciąż nie mogą otrząsnąć się po porażce z naszym zespołem i w miniony weekend tylko zremisowały z Wisłą Skoczów. Właśnie z Wisłą nasze piłkarki zakończą sezon, ale wcześniej (05.06) na własnym boisku zmierzą się z ROW-em Rybnik.

Źródło: FB Skra Ladies

II liga wojewódzka B1, junior młodszy (29.05.2022)

Gwarek Zabrze – Skra Częstochowa 3:2

Po bardzo zaciętym spotkaniu juniorzy młodsi naszej Akademii ulegli w Zabrzu tamtejszemu Gwarkowi 2:3. Szkoda, ponieważ nasz zespół pokazał się z naprawdę niezłej strony i niewiele brakło, by powrócił do Częstochowy choćby z jednym punktem. Na podreperowanie swojego dorobku nasi juniorzy młodsi mają jeszcze dwa spotkania. Po wyjeździe do Chorzowa sezon zakończą derbami z Rakowem.

III liga wojewódzka B1, junior młodszy, gr. 2 (29.05.2022)

Victoria Częstochowa – Skra Częstochowa 7:1

W meczu na szczycie III ligi wojewódzkiej spotkały się zespoły, które dotychczas przegrały tylko raz. Istniało więc spore prawdopodobieństwo, że któryś z zespołów zanotuje drugą porażkę. Stawka była spora, tym bardziej, że zwycięzca tego pojedynku stałby się samodzielnym liderem tabeli. Niestety górą okazali się gospodarze.

Byliśmy świadkami zdecydowanego zwycięstwa Victorii Częstochowa, jednak trzeba pamiętać, że w tej lidze Skrę reprezentują chłopcy z rocznika 2006 oraz 2007 – zauważa trener Paweł Rycharski. – W tym meczu zagrało tylko dwóch chłopców z rocznika 2006, pozostali to zawodnicy urodzeni w 2007, a więc w tej lidze stawiamy przede wszystkim na naukę oraz nabycie doświadczenia przez najmłodszych chłopców.

Trzeba zauważyć, że godne pochwały podejście sztabu szkoleniowego naszego zespołu przekłada się na wynik sportowy. Pomimo porażki z Victorią Skrzacy plasują się na pozycji wicelidera.

I liga wojewódzka B2, junior młodszy (24.05.2022)

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Skra Częstochowa 1:1

Bramka dla Skry: Mikołaj Kasprzycki

Skra Częstochowa: Frukacz – Podsiedlik, Brodziak, Hajda, Kożuch, Teperski, Szydzisz, Ostaszewski, Sas, Kasprzycki, Kabacik oraz Hobot, Dylewski, Tałajczyk, Janeczek

Podopieczni Karola Pikonia zremisowali na trudnym terenie w Bielsku-Białej z Podbeskidziem. Jeśli chodzi o Skrę, to można powiedzieć, że obie połowy pokazały zupełnie odmienne oblicza naszej drużyny. Dlaczego? O tym szerzej opowiedział trener Pikoń:

Biorąc pod uwagę dzisiejsze absencje, kontuzje podczas meczu oraz sprawy organizacyjne rezultat ten należy uznać za korzystny – mówi szkoleniowiec naszych juniorów. – Od pierwszego gwizdka sędziego lepsze wrażenie sprawiała drużyna Podbeskidzia. Nasi zawodnicy źle weszli w spotkanie, grając niedokładnie przy wysokim pressingu. Przewaga zaowocowała trafieniem gospodarzy, gdy po rykoszecie piłka wpadła do bramki bezradnego Frukacza. Zmiana obrazu gry przyszła w drugiej połowie, byliśmy agresywniejsi i dokładniejsi, co zaowocowało kilkoma dobrymi sytuacjami bramkowymi. W końcowym fragmencie spotkania po dobrym podaniu otwierającym ze środka pola Kasprzycki nie dał szans bramkarzowi. Nerwowa końcówka, w której obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, nie przyniosła trafień i do ligowej tabeli dopisujemy punkt.

I liga wojewódzka B2, junior młodszy (29.05.2022)

Ajaks Częstochowa – Skra Częstochowa 1:1

Kilka dni później doszło do małych derbów. Rywalem Skry była bowiem ekipa Ajaksu Częstochowa. Obie drużyny po ciekawym, zaciętym pojedynku podzieliły się punktami.

I liga wojewódzka C1, trampkarz (28.05.2022)

Górnik Zabrze- Skra Częstochowa 0:2

Bramki dla Skry: Mateusz Mądry, Daniel Żakowski

Porażka Górnika sprawiła, że nasi piłkarze odskoczyli od zabrzan na bezpieczną, sześciopunktową przewagę. O spotkaniu opowiedział nam trener naszych trampkarzy, Paweł Rycharski:

Mecz oceniam pozytywnie. W fazie obrony zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Górnik nie był w stanie stworzyć sobie sytuacji bramkowej, chociaż na pewno Górnik swoją wysoką obroną oraz dobrą organizacją w tej wysokiej obronie stworzył nam nieco problemów. Obie bramki zdobyliśmy po stałych fragmentach gry.

II liga wojewódzka C2, trampkarz (28.05.2022)

Skra Częstochowa – UKS Jedynka Łazy 7:2

Festiwal strzelecki urządzili sobie nasi trampkarze C2, pewnie pokonując UKS Jedynkę Łazy. Dzięki zwycięstwu nasi zawodnicy wciąż mają szansę na ostateczny triumf. Od przewodzącego Rozwoju Katowice dzielą ich dwa punkty, przy czym wciąż mają do odrobienia jedno zaległe spotkanie z Akademią Sportową Lubliniec. Zaległości zostaną odrobione już dzisiaj (01.06).

I liga wojewódzka D1, młodzik (28.05.2022)

Skra Częstochowa – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1)

Skra Częstochowa: Famuła – Dziewiątkowski, Młynarczyk, Tatarczyk, Węgier, Urbański, Miarka, Siuda, Radło oraz Radwański, Krawczyk, Radomski, Cienkusz, Nowak

W minionym tygodniu nasi młodzicy podejmowali na własnym boisku lidera tabeli I ligi D1 – Podbeskidzie Bielsko-Biała. Początek spotkania nie był wymarzony w wykonaniu naszych zawodników, a opowiedział nam o tym trener, Mariusz Czok:

– Mecz od początku nie układał się tak, jak byśmy tego chcieli. Szybko straciliśmy bramkę po otwarciu gry i błędzie indywidualnym. Bramka ta dała tylko impuls zespołowi Podbeskidzia, który poczuł się pewnie na boisku i do końca pierwszej części szukał kolejnych swoich szans. My natomiast byliśmy kompletnie pogubieni na boisku.

Czy coś zmieniło się w drugiej odsłonie spotkania?

Druga część zaczęła się nerwowo. Sfaulowaliśmy i po rzucie wolnym zespół Podbeskidzia zdobył drugą bramkę w tym spotkaniu – mówi trener Czok. – Zespół walczył do końca, lecz nie byliśmy w stanie zagrozić bramce rywala, który był zdecydowanie lepszym zespołem i zasłużenie wygrał i tym zwycięstwem zapewnił sobie po raz drugi mistrzostwo Śląska.

I liga wojewódzka D2, młodzik młodszy (28.05.2022)

Skra Częstochowa – Sportowa Częstochowa 1:2

Derby Częstochowy tym razem dla Sportowej Częstochowy. Nasi zawodnicy udowodnili jednak, że czynią ciągły postęp i ze spotkania na spotkanie, prezentują się lepiej.

I liga okręgowa E1, orlik (27.05.2022)

Skra Częstochowa – Victoria Częstochowa 30:3

Świetną dyspozycję potwierdzili orlicy naszej Akademii, zdecydowanie wygrywając z rówieśnikami reprezentującymi Victorię. O ostatecznym triumfie zadecydują derby pomiędzy Rakowem, a naszym zespołem, które zaplanowano na 3 czerwca. Obie drużyny w tym momencie legitymują się dokładnie takim samym dorobkiem punktowym.

III liga okręgowa E1, orlik (27.05.2022)

LKS Kamienica Polska – Skra II Częstochowa 3:6

O zwycięstwie w III lidze okręgowej E1 zadecyduje korespondencyjny pojedynek między naszą drużyną, a Zielonymi Żarki. Oba zespoły w tegorocznej kampanii zdobyły po 24 punkty, zdecydowanie dystansując resztę stawki.

Copy link
Powered by Social Snap