Trener Akademii Skry Dawid Rzepliński gościł w TVP

W minioną sobotę na antenie TVP 3 Katowice miała miejsce emisja programu „Rodzaj żeński” z udziałem trenera Akademii Skry, Dawida Rzeplińskiego. Program, w którym nasz trener poruszył wiele interesujących kwestii, jest już dostępny online.

„Czy każde dziecko może zostać mistrzem?” – na tak postawione pytanie starali się w minioną sobotę odpowiedzieć goście programu „Rodzaj żeński”, emitowanego na antenie TVP 3 Katowice. Wśród zaproszonych przez prowadzącą – Katarzynę Ciesielską, osób, znalazł się trener naszej Akademii, Dawid Rzepliński.

W programie poruszono wiele interesujących wątków, związanych z dążeniem do mistrzostwa, a także z presją, nakładaną na dzieci biorące udział w sportowej – i nie tylko – rywalizacji. Co zrobić, kiedy dziecko zmienia zainteresowania lub nie chce kontynuować pracy nad czymś, czemu poświęciło kilka lat życia?

My, jako rodzice i trenerzy, powinniśmy dzieci inspirować – inspirować, a nie pchać w pewną stronę – twierdzi Dawid Rzepliński. – Załóżmy, że dziecko aktualnie nie chce grać w piłkę, to często dzieje się tak, że rodzic przyprowadza je „na siłę”, trener widząc, że dziecko potrafi grać też będzie chciał je przekonać, by grało, tymczasem nie tędy droga. Powinniśmy takie dziecko inspirować do tego, żeby samo było treningami zainteresowane, chciało przychodzić do klubu i dobrze czuło się w danym środowisku. Można dać mu odpocząć, sprawdzić czy będzie tęskniło za tym środowiskiem, klubem, kolegami, trenerem.

A co jeśli nie piłka nożna? Posiadanie hobby, jest niezwykle ważnym elementem rozwoju młodego człowieka. Zwrócił na to uwagę nasz trener, mówiąc z przymrużeniem oka:

Hobby potrafi pokolorować nasz świat i otwiera wiele dróg. Interesowałem się piłką nożną i chciałem zostać Robertem Lewandowskim. Nie zostałem nim, jednak realizuję się jako trener.

Zatem, czy każde dziecko może zostać mistrzem? I co oznacza to mistrzostwo? Czy na pewno chodzi o medale? Sprawdźcie sami! Program dostępny jest pod poniższym linkiem.

https://katowice.tvp.pl/49781041/rodzaj-zenski?fbclid=IwAR19WQKj7CLnak7AnLOyXx1l988noSUp2he52AwJtBWnCUgLeDV-kgDKjaU

Copy link
Powered by Social Snap