Młodziczki wygrały z liderem! Raport z meczów Akademii

Za nami kolejny tydzień rywalizacji najmłodszych piłkarzy naszego klubu. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście sukces naszych młodziczek, które na wyjeździe pokonały Czarnych Sosnowiec.

Źródło: FB Skra Ladies

Śląska Liga Młodziczek U-13 (21.05.2022)

Czarni Sosnowiec – Skra Częstochowa 1:2 (1:2)

Bramki dla Skry: Noemi Bujnowicz (X2)

Skra: Gosiewska – Bujnowicz, Glejzer, Klepczyńska, Kucharska, Piosek, Poros, Skwara, Jelonek

Doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że mecz między Akademią Skry, a Czarnymi Sosnowiec w ramach rywalizacji młodziczek D1, należeć będzie do pasjonujących pojedynków. Czarni, to lider tabeli, natomiast nasze zawodniczki w ostatnim czasie prezentują wyśmienitą dyspozycję, którą potwierdziły również w minioną sobotę.

Spotkanie w Sosnowcu rozpoczęło się od prowadzenia gospodyń. Sosnowiczanki otworzyły rezultat spotkania już w 2. minucie. Nie podłamało to jednak podopiecznych Soni Sikorskiej oraz Oliwii Pająk. Nim upłynęło pięć minut częstochowianki prowadziły 2:1 za sprawą Noemi Bujnowicz, która dwukrotnie pokonała bramkarkę rywalek.

W dalszej części spotkania nasze młode Ladies zaprezentowały świetną dyspozycję, do końcowego gwizdka dyktując warunki gry i sprawiając, że sosnowiczanki przegrały po raz drugi w tym sezonie. Słowa uznania powinny być tym większe, że grę utrudniał porywisty wiatr, towarzyszący piłkarkom przez niemal całe spotkanie.

Dziewczyny zagrały niesamowite spotkanie – zauważa Sonia Sikorska, trenerka naszych młodziczek. – Uważam, że był to do tej pory najlepszy mecz w ich wykonaniu. Postawa i zaangażowanie zawodniczek bardzo nas cieszy. Jesteśmy bardzo dumne i mam nadzieję, że tak dobrą dyspozycję utrzymamy do końca sezonu.

A ten już coraz bliżej. Nasze piłkarki mają przed sobą jeszcze trzy spotkania. 29 maja o godzinie 10:00 podejmą na własnym obiekcie Tygryski Świętochłowice. Skrzatki na pewno będą w tym spotkaniu faworytkami i wiele wskazuje na to, że utrzymają miejsce na podium do końca rywalizacji. Wynik sportowy naszej drużyny cieszy, a jeszcze bardziej cieszy nas ciągły rozwój zespołu.

II liga wojewódzka B1, junior młodszy, gr. płn (22.05.2022)

Skra Częstochowa – Bytomski Sport Polonia Bytom 2:1

Dobrze zaprezentowali się nasi juniorzy młodsi, którzy pokonali faworyzowany zespół BS Polonii Bytom. Triumf 2:1 pozwolił dopisać do dorobku w ligowej tabeli trzy oczka. Co ciekawe zwycięstwo odnotował również depczący nam po piętach Ruch Chorzów, z którym naszym juniorom przyjdzie się zmierzyć już na początku czerwca. Wcześniej czeka ich wyjazd do Zabrza, na mecz z tamtejszym Gwarkiem. Skra nie stoi w tym meczu na straconej pozycji, a wygrana pozwoliłaby przesunąć się w tabeli na miejsce w jej środkowej strefie.

III liga wojewódzka B1, junior młodszy, gr. 2 (21.05.2022)

Skra Częstochowa – KS Panki 3:0 (walkower)

Niestety drużyna z Panek nie dojechała na spotkanie, które zostanie zweryfikowane jako walkower na rzecz częstochowian.

I liga wojewódzka B2, junior młodszy (20.05.2022)

Rekord Bielsko-Biała – Skra Częstochowa 2:0

Porażka z Rekordem na pewno ujmy naszej drużynie nie przynosi. Zespół Rekordu walczy o ostateczny triumf w rywalizacji i chociaż po meczu ze Skrą dopisał sobie trzy punkty do ligowej tabeli, zwycięstwo nie przyszło wiceliderowi łatwo.

I liga wojewódzka C1, trampkarz (21.05.2022)

Skra Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 0:1

To nie był łatwy mecz. Nie tylko dlatego, że Skrzakom przyszło rywalizować z zespołem, który jeszcze nie zaznał w bieżących rozgrywkach smaku porażki, ale przede wszystkim z tego względu, że grę mocno utrudniał silny wiatr, wzmagający się przede wszystkim w drugiej połowie.

Pierwsza połowa przebiegała pod naszą kontrolą – mówi nam trener Paweł Rycharski. – Stworzyliśmy sobie trzy dobre sytuacje bramkowe, lecz przy ich wykończeniu zabrakło zimnej krwi. W drugiej połowie zaskoczyły wszystkich bardzo trudne warunki, gdyż bardzo mocny wiatr dawał się nam we znaki. Ciężko było nam otworzyć grę w wysokim pressingu i w ostatnich pięciu minutach straciliśmy bramkę po rzucie rożnym. Z meczu jestem jednak bardzo zadowolony, bo pierwsza połowa pokazała, że byliśmy stroną dominującą i dobrze odrobiliśmy lekcję z Sosnowca.

II liga wojewódzka C2, trampkarz (22.05.2022)

Skra Częstochowa – AP Team Gliwice 4:0

Zwycięstwo nad drużyną z Gliwic pozwoliło naszemu zespołowi przeskoczyć tę drużynę i zameldować się na trzecim miejscu w tabeli. Do lidera z Katowic nasi trampkarze tracą już tylko dwa punkty, a przy tym trzeba mieć na uwadze, że mają jeszcze do rozegrania mecz zaległy. Zaległości odrobione zostaną 1 czerwca. Wówczas Skrzacy zmierzą się z czerwoną latarnią rozgrywek Akademią Sportową Lubliniec.

I liga wojewódzka D1, młodzik (22.05.2022)

Rozwój Katowice – Skra Częstochowa 0:0

Akademia Skra: Famuła – Dziewiątkowski, Radwański, Tatarczyk, Węgier, Musiał, Miarka, Siuda, Radomski oraz Dec, Urbański, Młynarczyk, Cienkusz, Radło, Nowak

Dwie czołowe drużyny, spotkały się w minioną niedzielę w Katowicach. Chociaż Rozwój plasował się w tabeli nieco wyżej, nasi młodzicy w kilku ostatnich spotkaniach udowodnili, że mają ochotę walczyć o najwyższe cele. Stąd też na boisku było sporo emocji, co potwierdza trener naszego zespołu, Mariusz Czok:

Rzeczywiście, na boisku było dużo emocji. Pierwsza część spotkania to duża przewaga zespołu Rozwoju. Byliśmy bardzo słabo zorganizowani w ataku, nie potrafiliśmy zagrozić bramce rywala, jednak trzeba zauważyć, że zespół zagrał bardzo agresywnie i ambitnie w obronie.

Dobrze realizowane założenia przedmeczowe pozwoliły utrzymać do przerwy bezbramkowy remis. W przerwie nasi zawodnicy – do czego zdążyli nas już przyzwyczaić – wyciągnęli wnioski z pierwszej odsłony gry.

W drugiej połowie poprawiliśmy swoją grę w ataku – zauważa trener Czok. – Mecz był bardzo otwarty. Oba zespoły stwarzały sobie sytuacje do zdobycia bramki, lecz oba były bardzo nieskuteczne i w końcowym rezultacie padł remis.

Już w najbliższy weekend naszych młodzików czeka nie lada wyzwanie. Do Częstochowy przyjeżdża ekipa przewodząca pierwszoligowej stawce – Podbeskidzie Bielsko-Biała. A wracając jeszcze do meczu w Katowicach, jak ocenia ten pojedynek szkoleniowiec naszych piłkarzy z kategorii D1?

To był nasz przeciętny mecz – przyznaje szczerze. – Stać nas na zdecydowanie lepszą grę. Dziś byliśmy na boisku bardzo pogubieni, nie podejmowaliśmy dobrych decyzji. W chłopcach było dużo emocji, która przełożyła się na słabszą grę, jednak cieszymy się i szanujemy ten punkt, który udało nam się wywieźć do Częstochowy.

I liga wojewódzka D2, młodzik młodszy (21.05.2022)

MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski – Skra Częstochowa 5:0

Kolejne doświadczenie za naszymi młodzikami młodszymi, którzy mierzyli się w minionym tygodniu z trudnym rywalem z Wodzisławia Śląskiego. Kolejne doświadczenie na pewno pomoże zespołowi już w następnym meczu, kiedy Skrzaków czekają derby ze Sportową Częstochową. W tym meczu możemy na pewno spodziewać się wielkich emocji.

I liga okręgowa E1, orlik (20.05.2022)

Skra Częstochowa – Stradom Częstochowa 27:2

Świetna dyspozycja, kreowanie sytuacji strzeleckich, podejmowanie mądrych decyzji oraz zaangażowanie – tak można w skrócie opisać występ naszych orlików, którzy w derbach zmierzyli się z zespołem ze Stradomia.

III liga okręgowa E1, orlik (20.05.2022)

UKS Raków Częstochowa – Skra II Częstochowa 2:6

Kolejne derby i kolejne zwycięstwo naszych orlików. Tym razem 6:2 pokonali zespół Rakowa.

II liga okręgowa E2, orlik młodszy (20.05.2022)

Zieloni Żarki – Skra Częstochowa

W Żarkach kolejny mecz przyszło rozgrywać naszym orlikom młodszym. O tym jak poszło naszym najmłodszym piłkarzom opowiada trener Maciej Suszczyk:

Na pewno brawa należą się zespołowi za zaangażowanie, walkę do końca oraz pokazanie charakteru. Jednak to nie był udany mecz dla naszych zawodników. Na boisku pojawiło się dużo chaosu, niedokładności, jednocześnie zabrakło nieco cierpliwości oraz konsekwencji w obronie. Myślę, że drużyna nie spuści głowy, a wręcz przeciwnie – nakręci ich to bardziej do pracy na treningach i stawaniu się coraz lepszym.

* * *

Wróćmy jeszcze na chwilę do grupy chłopców z rocznika 2014, którzy w sobotni poranek, kilkanaście godzin po zakończeniu rywalizacji w turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” rozegrali kolejny pojedynek. W meczu towarzyskim zmierzyli się z Rozbarkiem Bytom.

Z Rozbarkiem rozegraliśmy dwa mecze jednocześnie na dwóch boiskach – opowiada trener naszych młodych zawodników, Wojciech Ślęzański. – Chłopcy ze Skry strzelili bardzo dużo goli, wykazywali się dużym zaangażowaniem i z boiska schodzili z wielkimi uśmiechami na twarzy.