Raport z wypożyczeń

W minionym tygodniu kolejne spotkania rozegrali zawodnicy wypożyczeni z naszego klubu. Czas więc podsumować ich poczynania z ostatniego weekendu.

Zaczniemy od dwóch perspektywicznych graczy, którzy zimą trafili do Sokoła Ostróda. Sebastian Rogala rozegrał pełne 90 minut w rywalizacji z Garbarnią Kraków (4:7). Nieco szokujący z pewnością jest wynik niedzielnego spotkania, zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że również poprzedni mecz Sokoła – z rezerwami poznańskiego Lecha – okazał się prawdziwą strzelecką kanonadą (spotkanie zakończyło się bowiem rezultatem 4:6).

Nas jednak przede wszystkim cieszy fakt, że Rogala zagrał kolejny mecz na drugoligowym poziomie. Co więcej, warto dodać, iż zaliczył także asystę – wszak jego klubowy kolega wykorzystał inteligentne podanie w pole karne. W związku z tym, iż drugoligowy sezon dobiegł już końca, należy przyznać, iż Sebastian Rogala ma za sobą udaną rundę. Szybko wywalczył miejsce w podstawowej jedenastce i stanowił ważne ogniwo swojego zespołu. Złapał niezwykle cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że wróci do Skry jako jeszcze lepszy zawodnik.

Dawid Wojtyra, który również występuje w zespole z Ostródy, tym razem poczynania swoich kolegów obserwował z perspektywy ławki rezerwowych. Nie zmienia to jednak faktu, że 23 – letni snajper również wzniósł się na dobry poziom i w trakcie wiosennych spotkań czterokrotnie pokonywał drugoligowych bramkarzy. W podbiciu statystyk przeszkodziła mu nieco czerwona kartka w meczu z Wisłą Puławy, która wykluczyła go z udziału w dwóch kolejnych spotkaniach.

Wypożyczony do Polonii Warszawa, Filip Arak, ponownie wyszedł w podstawowej jedenastce swojego zespołu. Rozegrał dobre 45. minut, opuszczając plac gry przy pewnym, dwubramkowym prowadzeniu „Czarnych Koszul”. Ostatecznie stołeczna drużyna zwyciężyła 3:0 w rywalizacji z zespołem Broni Radom.

Warto także dodać, iż młody golkiper naszego zespołu, Jakub Hajda, został do końca sezonu wypożyczony do czwartoligowej Unii Rędziny. Golkiper stanowi ważny punkt zespołu i zbiera dodatkowe doświadczenie, które pomoże mu walczyć o miejsce w jedenastce Skry od początku przygotowań.

Podsumowanie występów zawodników wypożyczonych:

Sebastian Rogala (Sokół Ostróda) – 90 minut i asysta w meczu z Garbarnią Kraków (4:7)

Dawid Wojtyra (Sokół Ostróda) – na ławce w spotkaniu z Garbarnią (4:7)

Filip Arak (Polonia Warszawa) – 45 minut w meczu z Bronią Radom (3:0)

Daniel Błędowski (MKS Kluczbork) – na ławce w starciu z Polonią Bytom (1:1)

Jakub Hajda (Unia Rędziny) – 90 minut w spotkaniu z Podlesianką Katowice (2:5)

Copy link
Powered by Social Snap