Dobre występy Skry w finałach wojewódzkich turnieju „Z Podwórka na Stadion”

Pod koniec ubiegłego tygodnia odbyły się finały wojewódzkie XXII turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się w nich nasze drużyny, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców.

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, to impreza doskonale znana nie tylko najmłodszym zawodnikom. Od wielu lat poprzez liczne eliminacje piłkarze oraz piłkarki z całej Polski walczą o możliwość występu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tegoroczny finał zaplanowano na 14 czerwca, a droga doń prowadziła przez eliminacje gminne oraz powiatowe i finały wojewódzkie. W województwie śląskim finały eliminacji zaplanowano na obiektach Zagłębia Sosnowiec i wzięli w nich udział nasi zawodnicy i zawodniczki, prezentując się z bardzo dobrej strony.

Najwcześniej, bo już w środę, rywalizację rozpoczęły dziewczęta z kategorii U-12. Pomimo ogromnych ambicji i woli walki nie udało im się wyjść z grupy. W pojedynkach z UKKS-em Katowice oraz Mitech Żywiec górą były rywalki naszych piłkarek, które jednak pozostawiły po sobie dobre wrażenie, pokonując drużynę z Nakła Śląskiego.

W czwartek rozegrany został finał kategorii dziewcząt U-10. W nim świetnie zaprezentowały się dziewczęta prowadzone przez Iwonę Dannheisig. Po przebrnięciu przez eliminacje grupowe, ćwierćfinałowa rywalizacja nie sprawiła naszym piłkarkom problemów i znalazły się w ścisłej czwórce turnieju.

W półfinale nasze zawodniczki miały pecha, ponieważ trafiły na faworyzowaną ekipę UKKS-u Katowice. W walce o finał górą okazywały się katowiczanki, które przez cały turniej straciły tylko jedną bramkę i nawet w finale rozgromiły ekipę Rybnickiej Akademii Piłkarskiej 13:0! Warto zauważyć, że Skra sprawiła rywalkom najwięcej kłopotów i możemy pochwalić się najlepszą defensywą w starciach z drużyną KKS-u.

By dopełnić formalności warto odnotować, że w meczu o trzecie miejsce nasze dziewczęta udowodniły swoją wartość, zwyciężając. Na pewno miejsce na podium, jest ogromnym sukcesem naszych zawodniczek. Jak niedawno stwierdził prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza:

Już samo trafienie na szczebel wojewódzki świadczy o wielkich umiejętnościach, determinacji i talencie młodych zawodników i zawodniczek.

Słowa te najlepiej świadczą o prestiżu i wysokim poziomie rywalizacji i podkreślają wagę sukcesu naszych młodych Ladies.

* * *

Dzień po dziewczętach na boisko wybiegli chłopcy z rocznika 2014. Zwycięzcy turnieju eliminacyjnego zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony. Oddajmy głos trenerowi naszych najmłodszych zawodników, Wojciechowi Ślęzańskiemu:

Zawody były prawdziwym świętem piłkarskim dla dzieci i nie bez powodu Puchar Tymbarku uznawany jest za najwiekszy turniej piłkarski dla dzieci w Europie – zauważa szkoleniowiec. – Chłopcy ze Skry rozpoczęli turniej od bezbramkowego remisu z SMS Ruda Śląska, następnie po meczu pełnym walki przegrali z GKS-em Katowice, a w ostatnim wysoko pokonali Górnik Mysłowice – kontynuuje.

Po podsumowaniu punktów okazało się, że 4 „oczka”, zdobyte w tak trudnej grupie, nie pozwalają niestety na awans i rywalizację w fazie pucharowej.

Mimo to chłopcom należą się słowa uznania za serce pozostawione na boisku i wielką wolę walki – zauważa trener Ślęzański.

Granie w Sosnowcu nie zakończyło się w tym momencie. Korzystając z okazji piłkarze kategorii U-8 rozegrali mecz towarzyski z ekipą Sokoła Wręczyca.

W 30-minutowym sparingu z zawodnikami zaprzyjaźnionego Sokoła młode Skrzaki zdobyły mnóstwo goli i pokazali, że potrafią pięknie grać w piłkę – kończy Wojciech Ślęzański.

Copy link
Powered by Social Snap