Co słychać u naszych orliczek i skrzatów?

Wczoraj pisaliśmy o meczach ligowych naszych drużyn młodzieżowych. Nie możemy jednak zapominać o najmłodszych piłkarzach i piłkarkach, rywalizujących w różnego rodzaju turniejach oraz meczach kontrolnych. Pora zatem sprawdzić co słychać u orliczek i skrzatów Akademii Skry.

Źródło: FB Skra Ladies

Zaczynamy od orliczek, które miniony tydzień miały niezwykle pracowity. Najpierw rozegrały mecz towarzyski z chłopcami z FA Częstochowa, z którego przebiegu zadowolenia nie kryła trenerka naszych zawodniczek, Iwona Dannheisig:

Piłkarsko wyglądaliśmy dzisiaj naprawdę dobrze. Byliśmy drużyną lepiej zorganizowaną, zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Dziewczyny w walce ze starszymi chłopcami zostawiły dużo serca na boisku, co miło się oglądało.

Źródło: FB Skra Ladies

W meczu z chłopcami reprezentującymi FA Częstochowa orliczki Akademii Skry wystąpiły w poniższym zestawieniu:

Szumny – Kubik, Trószyńska, Kowalik, Pisarek, Grawenda, Sieczka, Ptak, Fijałkowska

Kilka dni później, w niedzielę w Jaworznie organizowany był przez tamtejszą Szczakowiankę turniej, w którym nie mogło zabraknąć naszego zespołu U-11. Na trzy zaplanowane spotkania młode piłkarki Skry dwa rozstrzygnęły na swoją korzyść.

Źródło: FB Skra Ladies

Zaczęło się od efektownego i zdecydowanego zwycięstwa nad Czarnymi Sosnowiec 5:0. W drugim meczu nasze zawodniczki zaliczyły małe potknięcie i uległy 1:3 ekipie z Woźnik.

Niestety skuteczność w tym meczu pozostawiła wiele do życzenia, w konsekwencji czego nie udało nam się wyciągnąć korzystnego rezultatu – mówi trenerka naszych dziewcząt. – Stworzyliśmy wiele sytuacji bramkowych, które jednak nie zostały dobrze sfinalizowane. Mimo wyniku jestem zadowolona z postawy zespołu w tym meczu. Przyszło nam bowiem mierzyć się w większości ze starszymi dziewczynami – dodaje.

O tym, że nasze dziewczęta szybko wyciągają wnioski świadczy kończący turniej mecz z gospodyniami. Wygrana 6:3 na pewno cieszy wszystkich sympatyków naszego zespołu.

Źródło: FB Skra Ladies

Turniej organizacyjnie stał na wysokim poziomie. Dzięki rozegranym meczom mogliśmy zobaczyć nad czym trzeba pracować, a dziewczyny nabrały cennego doświadczenia, które na pewno będzie procentować w przyszłości – podsumowuje Iwona Dannheisig.

Ladies U-11 wystąpiły w turnieju w Jaworznie w następującym składzie:

Moskal, Trószyńska, Kubik, Kowalik, Pisarek, Kucharska, Fijałkowska

Źródło: FB Skra Ladies

***

Chłopcy z rocznika 2015, trenowani przez Bartosza Gałkowskiego oraz Marka Juszczyka wzięli natomiast udział w prestiżowym turnieju Ekstraliga Talentów.

Zawody odbyły się 15 maja i wzięły w nim udział tak wysoko notowane akademie jak Śląsk Wrocław, Cracovia Kraków, Wisła Kraków czy Stadion Śląski Chorzów. Jednak nie tylko z tego powodu był to turniej dla naszych chłopców wyjątkowy.

Chłopcy z najmłodszej grupy Akademii Skry rozegrali swój pierwszy turniej w formule 4+1 – zauważa opiekun naszych skrzatów, Bartosz Gałkowski.

Pomimo debiutu w tej formule na tle rywali nasi młodzi piłkarze zaprezentowali się bardzo dobrze. Potwierdza to również nasz trener:

Zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom rozumienia gry, a pojedynków 1×1 i pięknych bramek nie sposób zliczyć. Było to duże wydarzenie dla młodych adeptów piłki nożnej – kończy trener Gałkowski.

Czekamy na kolejne udane turnieje w wykonaniu naszego najmłodszego narybku.

Copy link
Powered by Social Snap