„Paluszek rozwinął się poprzez regularną grę” – selekcjoner kadry na meczu Skry

Maciej Stolarczyk z wysokości trybun oglądał starcie Skry Częstochowa ze Stomilem Olsztyn. Selekcjoner reprezentacji Polski u – 21 szczególną uwagę zwracał na pewnego w swoich poczynaniach środkowego obrońcę naszego zespołu, Aleksandra Paluszka. Z pewnością zainteresował się także kilkoma innymi, młodymi zawodnikami, którzy w piątkowe popołudniowe zanotowali dobre występy. Tuż przed meczem porozmawialiśmy z doświadczonym szkoleniowcem!

Na początku pragnę zapytać, co Pana sprowadza na Stadion Miejski w Bełchatowie? Czy chciałby Pan obejrzeć dobry pierwszoligowy mecz czy jednak któryś z zawodników, na przykład Skry, przykuł trenera uwagę?

Maciej Stolarczyk: – Jak najbardziej oba argumenty są zgodne z prawdą. Ale przede wszystkim przyjechałem tutaj zobaczyć dwójkę potencjalnych kadrowiczów, czyli Alka Paluszka i Kacpra Tobiasza. Obserwujemy od dawna tych zawodników i na nich chciałbym zwrócić uwagę.

W związku z tym, nawiążę do Aleksandra Paluszka. Czy myśli Pan, że ten zawodnik się rozwinął poprzez regularną grę w Skrze i cały czas idzie do przodu?

Tak, zdecydowanie myślę, że tak. Oglądałem jego mecz w kadrze u – 20 przeciwko Anglikom. Bardzo dobrze się spisał. Uważam, iż to dzięki temu, że regularnie pojawia się na boisku. Regularna gra jest absolutnie kluczowa w jego wieku i na tym poziomie.

Teraz reprezentację u – 21 czeka mecz z San Marino, a później z Niemcami. Czy to pierwsze spotkanie może być okazją do tego, by swoją szansę otrzymała większa liczba zawodników z 1. ligi? Kadra jednak składa się głównie z zawodników występujących za granicą bądź w ekstraklasie.

To się okaże. Jest to specyficzny okres dla reprezentacji, ponieważ tak naprawdę gramy zaraz po lidze. I w zależności od tego, w jakiej dyspozycji będą zawodnicy w tym okresie, ile będą mieli rozegranych gier, wtedy podejmę decyzję związaną z tym, jakim składem zagramy z San Marino. Na każde zgrupowanie reprezentacji wszyscy przyjeżdżają w pełni gotowi, więc myślę, że i w tym przypadku, jeżeli wystawię trochę innych graczy, to po prostu będzie dobra okazja dla nich. Ale tę decyzję zostawiam sobie na pewno na później, ponieważ dokonamy dokładnej analizy ostatnich tygodni przed zgrupowaniem reprezentacji.

Copy link
Powered by Social Snap