Minimalna porażka naszych Pań

Skra Ladies rozegrała wczoraj zaległe spotkanie w ramach 17. kolejki 1 ligi kobiet. Pomimo dobrej gry nasze piłkarki musiały uznać wyższość zespołu z Wodzisławia, który dzięki trzem punktom wskoczył na fotel lidera tabeli.

Po ostatnim zwycięstwie nad klubem z Rybnika, zawodniczki Skry na kilka kolejek przed końcem sezonu, praktycznie zapewniły sobie pierwszoligowy byt. Dlatego też do Wodzisławia jechały z czystymi głowami, dzięki czemu godnie postawiły się jednemu z faworytów tegorocznych rozgrywek 1 ligi.

Ladies od pierwszego gwizdka konsekwentnie realizowały przedmeczowe założenia i gospodynie nie potrafiły znaleźć drogi do naszej bramki. Nawet jeśli piłkarkom z Wodzisławia udawało się oddać strzał na posterunku znajdowała się Oliwia Młynek.

Skrzatki nie tylko mądrze się broniły, ale i potrafiły zagrozić bramce rywalek. Świetną okazję do otworzenia wyniku miała w 23. minucie Olga Cichoń, która otrzymała dobre, długie podanie z prawej strony i głową próbowała zaskoczyć bramkarkę SWD. Niestety uderzenie minęło lewy słupek bramki wodzisławianek.

Podopieczne Marty Miki oraz Krystiana Kotarskiego zauważyły, że akcje przeprowadzane prawym skrzydłem sieją popłoch w linii obronnej zespołu z Wodzisławia i kilkukrotnie zagroziły w ten sposób bramce rywalek. W pierwszej odsłonie gry swoje szanse miały jeszcze choćby Swietłana Kohut oraz Milena Kowalska, jednak ich strzałom zabrakło nieco siły.

W drugiej połowie zespół z Wodzisławia szukał drogi do naszej bramki, ale czujność zachowywały defensorki Ladies. Jedyna bramka w spotkaniu padła w 76. minucie. Po rzucie rożnym i dużym zamieszaniu niemalże na naszej linii bramkowej, piłka znalazła się pod nogami ustawionej na 20 metrze Edyty Botor. Po uderzeniu futbolówka odbiła się jeszcze od jednej z piłkarek znajdujących się w polu karnym i, pomimo ogromnego zaangażowania oraz ofiarnej interwencji, Oliwia Młynek nie miała szans na uratowanie swojego zespołu.

Porażka 0:1 z zespołem, który dzięki zwycięstwu wskoczył na fotel lidera 1 ligi kobiet na pewno ujmy naszej drużynie nie przynosi. Wynik oraz przebieg meczu pozwalają z optymizmem patrzeć na najbliższe spotkanie. Nasze zawodniczki wybierają się do dalekiego Olsztyna. Tamtejsze Stomilanki znajdują się obecnie na trzecim miejscu w tabeli i tracą zaledwie punkt do naszych ostatnich rywalek – SWD. Nasze Panie sprawiły w tym sezonie niejedną niespodziankę i liczymy na to, że podobnie będzie w niedzielę.

KS SWD Wodzisław Śląski – Skra Ladies 1:0 (0:0)

1:0 Botor (76’)

SWD Wodzisław Śląski: Hadada – Jaszek (46’ Jendrzejczyk), Langosz, Dragunowicz, Botor, Karwowska (46’ Przeciszewska), Chaika, Gulec (90’ Kozłowska), Rosak (82’ Błatoń), Rozmus (46′ Sarapata), Piętakiewicz

Skra Ladies Częstochowa: O. Młynek – Baszewska, Olkhovska, Wodarz, Miniak (82’ Dannheisig), Koszownik, Kowalska, Cichoń, Kohut (75’ Kohut), Matusiak, Ozieriańska (46’ N. Młynek)

Copy link
Powered by Social Snap