Świetne mecze Zofii Dubiel w barwach narodowych

Na przełomie kwietnia i maja reprezentacja Polski kobiet U-16 wzięła udział w turnieju UEFA Development w Izraelu. Biało-czerwone odniosły komplet zwycięstw, a niemały udział w sukcesie drużyny narodowej miała piłkarka Skry, Zofia Dubiel.

UEFA Women’s Under 16 Development Tournament odbył się w dniach 27 kwietnia – 2 maja w Izraelu. W ramach rywalizacji reprezentacja Polski zmierzyła się z drużynami Irlandii Północnej, Grecji oraz Izraela. Polki, prowadzone przez Marcina Kasprowicza, odniosły komplet zwycięstw, a duży udział w triumfie naszej reprezentacji miała piłkarka Skry, Zofia Dubiel.

Już w pierwszym meczu z Irlandią Północną biało-czerwone dały do zrozumienia, że nie przyjechały do Izraela na wycieczkę i bez większych problemów zwyciężyły 3:0. Zofia Dubiel zagrała pełne 90 minut i pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

Kilka dni później młode Polki nie pozostawiły najmniejszych złudzeń Greczynkom już do przerwy prowadząc 3:0. W drugiej odsłonie gry oba zespoły solidarnie zaliczyły po jednym trafieniu. Nasza zawodniczka na boisku pojawiła się w 46. minucie, godnie zastępując kapitan naszego zespołu, Magdalenę Półrolniczak.

Zdecydowanie najlepszy występ Dubiel miał miejsce na zakończenie turnieju. W starciu z gospodyniami z Izraela piłkarki z orłem na piersi wygrały 2:1, a obie bramki padły po asystach częstochowianki, która ponownie zagrała w pełnym wymiarze czasowym.

Zadowolenia z występu reprezentantki Skry nie kryje trener Patryk Mrugacz:

Cała rodzina Skry trzymała mocno kciuki za Zosię. Oglądałem debiutanckie 225 minut w trzech meczach z orzełkiem na piersi, okraszone dwiema asystami i muszę przyznać, że były to naprawdę solidne i dojrzałe występy. Dla Zosi to nagroda za ciężką pracę, a dla naszego klubu olbrzymia nobilitacja, ale również zobowiązanie do dalszej pracy, by kolejne zawodniczki zapukały do bram reprezentacji. Cieszę się, że Polski Związek Piłki Nożnej dostrzega naszą pracę i wierzę, że w niedługim czasie kolejne wychowanki dostaną swoją szansę.

Obserwując funkcjonowanie naszej Akademii widać, że praca w grupach dziewcząt idzie w bardzo dobrym kierunku, a występ naszej piłkarki w biało-czerwonych barwach, jest najlepszym potwierdzeniem tej tezy.

Zosi Dubiel gratulujemy bardzo dobrego występu w kadrze narodowej i czekamy na kolejne powołania.

Polska – Irlandia Północna 3:0 (1:0)

1:0 Półrolniczak (28’), 2:0 Gliszczyńska (75’), 3:0 Jagodzińska (89’)

Polska: Urbańczyk – Musiałowska (69’ Sobierajska), Łuczak, Witkowska, Półrolniczak (76’ Durnaś), Dubiel, Okoń (46’ Sroka), Flis (46’ Bucholc, 64’ Łapińska), Hennig (46’ Milewska), Skrzypczyk (46’ Jagodzińska), Wyrwas (46’ Gliszczyńska)

Grecja – Polska 1:4 (0:3)

0:1 Skrzypczyk (4’), 0:2 Gliszczyńska (16’), 0:3 Jagodzińska (45’), 1:3 Sobierajska (48’ sam.), 1:4 Wyrwas (82’)

Polska: Sikora – Musiałowska (46’ Łuczak), Łapińska, Sobierajska (56’ Witkowska), Półrolniczak (46’ Dubiel), Durnaś, Sroka (46’ Okoń), Bucholc (46’ Milewska), Skrzypczak (46’ Flis), Jagodzińska (46’ Wyrwas), Gliszczyńska (70’ Hennig)

Izrael – Polska 1:2 (0:1)

0:1 Jagodzińska (33’), 1:1 Cohen (47’), 1:2 Półrolniczak (78’)

Polska: Urbańczyk – Musiałowska, Łuczak, Witkowska, Półrolniczak (89’ Durnaś), Dubiel, Okoń (46’ Sroka), Bucholc (62’ Milewska), Skrzypczak (75’ Flis), Jagodzińska (62’ Wyrwas), Gliszczyńska (75’ Hennig)

Copy link
Powered by Social Snap