Ladies rozpoczęły ligowe granie

Nie tak wyobrażały sobie inaugurację rundy wiosennej rozgrywek pierwszej ligi nasze piłkarki. Grając mocno osłabionym składem uległy w Rzeszowie tamtejszej Resovii 0:6.

Na wstępie trzeba podkreślić, że Arini Resovia Rzeszów to zespół mający ogromne aspiracje. Piłkarki ze stolicy województwa podkarpackiego są liderkami grupy pościgowej za drużynami z Wodzisławia Śląskiego oraz Tczewa i nie ukrywają, że ich celem jest walka o miejsce premiowane awansem do ekstraligi. Nasza drużyna tymczasem dopiero zbiera pierwszoligowe doświadczenie, a poza tym do Rzeszowa jechała mocno osłabiona. Z powodu kontuzji – które pod koniec okresu przygotowawczego dotknęły nasz zespół – ławka, którą dysponowała trener Marta Mika, była niezwykle krótka. Uraz uniemożliwił grę choćby Justynie Matusiak, której znaczenie dla zespołu jest nieocenione.

Pierwsze pół godziny gry nie zapowiadało tego, co wydarzy się później. Ladies broniły się dzielnie, co jakiś czas stwarzając niebezpieczeństwo na połowie rywalek. W tym okresie przynajmniej dwa ataki naszego zespołu mogły skończyć się bramką. Cały plan Skry posypał się w 29. minucie, kiedy wynik otworzyła Aleksandra Czubat. Chwilę później było już 2:0. W drugiej połowie gospodynie jeszcze czterokrotnie trafiały do naszej bramki. Sztab szkoleniowy Skry starał się na bieżąco reagować na wydarzenia boiskowe, jednak wspomniane już problemy kadrowe mocno komplikowały pracę naszym trenerom.

O niedzielnym meczu w Rzeszowie nasze zawodniczki powinny jak najszybciej zapomnieć. Jesienią wielokrotnie pokazały, że stać je na wiele, a porażkę z zespołem z czołówki tabeli, nawet tak dotkliwą, należy potraktować jako wypadek przy pracy. Pierwsza okazja, by to udowodnić, nadarzy się już w najbliższy weekend, kiedy na ulicę Loretańską przyjedzie ekipa Polonii Środy Wielkopolskiej.

Arini Resovia Rzeszów – Skra Ladies 6:0 (2:0)

1:0 A. Czubat (29’), 2:0 G. Kaput (35’), 3:0 G. Kaput (64’), 4:0 M. Strasińska (68’), 5:0 G. Kaput (77’), 6:0 M. Marszał (82’)

Arini Resovia: A. Barszcz, I. Karpińska, A. Misiak (80’ A. Michalska), M. Strasińska (72’ M. Marszał), W. Florek (80’ I. Mroczka), K. Czyż, A. Komanda, A. Czubat (72’ P. Harko), G. Kaput, K. Kurasz, A. Dańko (53’ E. Lindström)

Skra Ladies: O. Młynek, K. Szulc, N. Mucha (46’ I. Dannheisig), M. Ozieriańska, S. Wodarz, M. Miniak, P. Koszownik, K. Baszewska, N. Wojciechowska, N. Liczko, O. Cichoń