Skra II na ostatniej prostej przygotowań

Piłkarze naszej drugiej drużyny są już na ostatniej prostej przygotowań do wznowienia rozgrywek Klasy Okręgowej. W minioną sobotę zmierzyli się z Amatorem Golce.

Rezerwy naszej drużyny przed rundą wiosenną Klasy Okręgowej piastują pozycję wicelidera rozgrywek. Nic więc dziwnego, że młodzi piłkarze Skry II ostrzą sobie zęby, by powalczyć o awans do IV ligi. Dobrze przepracowany okres przygotowawczy bez wątpienia pomoże w walce o jak najwyższe cele, dlatego też podopieczni Tomasza Szymczaka rozgrywają szereg meczów sparingowych. W minioną sobotę zmierzyli się na wyjeździe z Amatorem Golce.

Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny w stosunku 5:3, chociaż do przerwy to gospodarze prowadzili 2:1. O ocenę spotkania poprosiliśmy naszego trenera:

– Stworzyliśmy dużą ilość sytuacji bramkowych, ale byliśmy nieskuteczni. Spotkanie w pełni kontrolowaliśmy i szybko narzuciliśmy swoje tempo, natomiast popełniliśmy zbyt dużą ilość prostych błędów, które przeciwnik potrafił szybko wykorzystać – zauważa Tomasz Szymczak. – Na pewno organizacji gry była na dobrym poziomie i ilość oddanych strzałów również, natomiast musimy poprawić skuteczność oraz nasze zachowanie po stracie piłki.

Przed zawodnikami rezerw Skry jeszcze jeden mecz sparingowy w bieżącym okresie przygotowawczym. W najbliższą sobotę o godzinie 11 na stadionie przy ulicy Loretańskiej dojdzie do kontrolnego spotkania na szczycie, bowiem rywalem Skrzaków będzie zespół lidera Klasy Okręgowej – Victoria Częstochowa.

Amator Golce – Skra II 3:5 (2:1)

Bramki: Kempa x2, Dylikowski, Antczak, Słabosz

Skra II: Rosiak (75’ Ptak) – Sławuta (60’ Rzońca), Kowalski (60’ Kielan), Mikołajczyk, Nurek, Kempa, Rumin (46’ Kostro), Niedzielski, Dylikowski, Bąk (60’ Antczak), Słabosz.