Nasze Ladies awansowały do 1/8 Pucharu Polski !

Nieco w cieniu walki pierwszej męskiej drużyny Skry w Kielcach, przeszedł sukces naszych Pań walczącychy w sobotnie południe w rozgrywkach 1/16 Pucharu Polski. Podopieczne trener Miki przy wielkich emocjach stoczyły wygrany bój z Pogonią Zduńska Wola.

Sam mecz częstochowianki rozpoczęły z dużym animuszem, ale także ze zmarnowaną – kolejny raz – „setką” w pierwszej minucie. Ta sytuacja od razu przywołała wspomnienie identycznych wydarzeń z meczu ligowego z Hydrotruckiem Radom. Jak tamten mecz się skończył, niestety wszyscy doskonale jeszcze pamiętamy. Na szczęście nic dwa razy się nie zdarza. Tym razem nasze Panie nie pozwoliły rywalkom na odwrócenie losów spotkania.

Dobrze i szybko rozpocząć spotkanie to jedna sprawa, ale utrzymać takie tempo gry w dalszej części pojedynku to już zupełnie inna historia. Na szczęście Skrzatki utrzymały koncentrację i z każdą upływającą minutą ich przewaga rosła. Wprawdzie efektem tej dominacji najpierw były tylko seryjne rzuty rożne, ale i na celne trafienie ostatecznie przyszedł także czas. W 45 minucie Natalia Liczko znalazła drogę do bramki Pogoni. Gol do szatni z całą pewnością mocno podbudował częstochowianki.

Po wznowieniu gry niewiele zmieniło się na boisku. Wciąż to Skra była stroną atakującą. I pewnie ten mecz rozstrzygnąłby się dużo wcześniej gdyby tylko podopieczne Marty Miki wykorzystały jedną z kilku kolejnych doskonałych okazji, żeby wymienić tylko uderzenie w słupek Lidii Grzonki, strzał Mai Ozieriańskiej którym niestety tylko ostemplowała poprzeczkę oraz rzut wolny wykonany przez Justynę Matusiak po którym futbolówka także trafiła w poprzeczkę . We wszystkich tych sytuacjach zabrakło po prostu nieco piłkarskiego szczęścia.

W ostatnich minutach gra nieco się zaostrzyła. Kulminacyjnym momentem tych wydarzeń był faul zduńskowolanki Wiktorii Szymczak na częstochowiance Wiktorii Kosielak. Po tym ewidentnie nieczystym zagraniu doszło na boisku do gigantycznego zamieszania. Arbitrom kilka chwil zajęło uspokojenie i opanowanie sytuacji. W efekcie czerwonym kartonikiem ukarane zostały solidarnie obie zawodniczki.

Zwycięstwo we wczorajszym meczu zapewniło naszym paniom przepustkę do 1/8 Pucharu Polski
Tak daleko nasza drużyna jeszcze nigdy w historii nie „zawędrowała”. Wiosną będziemy rywalizować w gronie 16 najlepszych drużyn tych rozgrywek.

1/16 PUCHAR POLSKI
Pogoń Zduńska Wola – Skra Ladies Częstochowa 0-1 (0-1)
sobota 20.11.2021 godz.: 12.00
Zduńska Wola, ul. Łaks 90

Bramka:
0 – 1 Natalia Liczko 45′

Skład:
Karolina Szulc- Małgorzata Miniak, Milena Kowalska, Kinga Baszewska, Agnieszka Słaboń, Aleksandra Kaim (46’ Wiktoria Kosielak), Lidia Grzonka (77’ Iwona Dannheisig) Justyna Matusiak, Paulina Koszownik, Natalia Liczko (89’ Maja Tomczyk), Olga Cichoń (67’ Maja Ozieriańska) oraz Antonia Zbirek, Natalia Mucha, Aleksnadra Połacik