W Zduńskiej Woli zagramy o 1/8 Pucharu Polski

Przed nami ostatni akord piłkarskiej jesieni. Jutro niemal w samo południe podopieczne Marty Miki rozegrają na wyjeździe mecz 1/16 Pucharu Polski. Rywalkami naszych Pań będzie stary znajomy czyli drużyna KKP Pogoń Zduńska Wola.

Wprawdzie z Pogonią nie mieliśmy okazji rywalizować na szczeblu ligowym, ale ostatnimi czasy dwa razy w okresie przygotowawczym Skra Ladies zmierzyła się z tym rywalem w meczach kontrolnych. Zimą 2021 na Lorecie Skrzatki zwyciężyły, a w sierpniu tego roku w Zduńskiej Woli niestety przegrały.

Już choćby po tych dwóch meczach widać, że mimo iż Pogoń występuje o jeden poziom rozgrywkowy niżej niż Skra, to częstochowianki muszą być przygotowane na ciężki bój. Nasz rywal – jak pokazały te dwa spotkania – to zespół dobrze poukładany i konsekwentnie zmierzający do celu.

Jako drugoligowy beniaminek obecnie zduńskowolanki w swojej grupie II ligi plasują się w środku stawki. Podobną lokatę zajmuje także i nasza drużyna ale w I lidze.
Stawką tego pojedynku jest awans do elitarnej rundy 1/8 PP. A tam czekać będą najprawdopodobniej już same tuzy polskiego futbolu kobiecego.
Nasze dziewczyny jadą zatem do Zduńskiej Woli z wielką wolą walki. Będą chciały udowodnić, że ostatnie niepowodzenia to tylko wypadek przy pracy.