Wygrany baraż i awans Skry U-12 do 1 ligi !

Młodsza część zawodników naszej Akademii  w większości zakończyła rozgrywki ligowe w tej rundzie. Na placu gry pozostały tylko trzy zespoły z czego w miniony weekend zakończyła rozgrywki jedna z nich – Skra U-12, czyli młodziki z rocznika 2010.  Podopieczni trenera Rzeplińskiego , w meczu barażowym o awans do 1 ligi wojewódzkiej (najwyższy szczebel rozgrywkowy w tej kategorii wiekowej) pokonali zwycięzcę równoległej grupy Sportową Częstochowę 2 – 1 !

Mecz był zaciętym spotkaniem. Stawka meczu nieco paraliżowała zawodników obu drużyn. Pierwsi gola strzelili gospodarze tego spotkania. Jakub Leks (eks Skrzak) w 12 minucie gry pokonał Karola Marchewkę.
Na odpowiedź naszej drużyny czekaliśmy aż do drugiej połowy. W 34 minucie spotkania do wyrównania doprowadził Oliwier Taranek.  Gola na wagę zwycięstwa i awansu do 1 ligi zdobył na 5 minut przed końcowym gwizdkiem Szymon Kudła.

W spotkaniu o mistrzostwo ligi młodzików U-13 kibice nie doczekali się goli. Padł bezbramkowy remis, który można uznać za przykrą dla nas niespodziankę. Podopieczni trenera Czoka liczyli na pewne zwycięstwo, które pozwoliło by wywalczyć trzecie miejsce w ligowej tabeli. Aby cel osiągnąć już  w środę , w meczu, który zostanie rozegrany awansem musimy pokonać lidera z Bielska Białej, lub czekać na wyniki z innych boisk. Środowym meczem nasz zespół zakończy ligową rywalizację w tej rundzie.

W ostatnim ligowym spotkaniu weekendu, pierwszych piłkarskich derbach Częstochowy w piłce kobiecej pomiędzy Skrą a Rakowem, nasze zawodniczki musiały uznać wyższość rywalek. Skra mimo dobrej postawy uległa zawodniczkom z Limanowskiego. Nasze dziewczęta w pierwszej fazie spotkania wypracowały przewagę, której nie udokumentowały zdobyczą bramkową. Zawodziła skuteczność. Losy meczu rozstrzygnęły się w felernych 20 i 23 minucie, kiedy po zawodniczki Rakowa dwukrotnie pokonały naszą bramkarkę. Szybka utrat dwóch goli ostudziła nieco zapał naszych piłkarek i od tej pory rakowianki kontrolowały przebieg mecze.

ROZKŁAD GIER i KOMPLET WYNIKÓW –  „PIŁKARSKIEGO” LIGOWEGO WEEKENDU SKRZAKA 05-07.11.2021
(zestawienie od najstarszych do najmłodszych roczników)