Intensywny wrzesień naszych młodych piłkarzy!

Wrzesień to okres pełen wrażeń nie tylko ze względu na powrót do szkolnej rzeczywistości, ale również z racji pełnego rozkwitu rozgrywek!

Mamy już za sobą sporo kolejek każdej z lig, w których uczestniczą nasze zespoły młodzieżowe, a więc rozkład sił jest już znany.

Niesamowicie ciekawie układa się rywalizacja w I lidze wojewódzkiej młodzika starszego D1. Nasz zespół, po delikatnym falstarcie zaliczył przełamanie w Wodzisławiu. Wygrana 0:1 nie obrazuje przewagi naszego zespołu oraz dobrej gry, jaką mogliśmy obejrzeć w niedzielne przedpołudnie.

“Spotkanie rozpoczynamy z przytupem szybko strzelając bramkę. Takie rozpoczęcie meczu było nam bardzo potrzebne, bowiem w ostatnich meczach nasza skuteczność mocno zawodziła. Zespół bardzo dobrze realizował założenia w obronie, przez co skutecznie odbieraliśmy piłkę w bocznych sektorach. Niestety bramkarz Wodzisławia był w fenomenalnej dyspozycji, przez co nie udało nam się odnieść bardziej okazałego zwycięstwa. Drugą połowę rywal rozpoczął bardzo agresywnie, podchodząc w wysokim pressingu, lecz bardzo sprawnie udawało nam się z tego wyjść i budować grę. Na pewno po raz kolejny możemy zarzucić sobie wysoką nieskuteczność, ponieważ nie wykorzystaliśmy kilku naprawdę dogodnych sytuacji. Zawodnicy zostawili na boisku dużo zdrowia i zaangażowania, cieszy mnie ich postawa i pierwsza wygrana w tej rundzie.”  – tak wyglądała pomeczowa wypowiedź trenera Mariusza Czoka

 

Mimo, że tym razem zawodnicy Skry podejmowali rywala zza miedzy, to i tak musieli przejść ciężką przeprawę, która ostatecznie zakończyła się sukcesem.

Zespół złożony z zawodników z roczników 2009 oraz 2010 podejmował drużynę Sportowej Częstochowy. Oto, co na temat meczu mogliśmy usłyszeć ponownie od niezawodnego trenera Mariusza – “Na przestrzeni całego spotkania mieliśmy bardzo dużą przewagę nad przeciwnikiem, lecz pomimo wielu sytuacji bramkowych długo utrzymywał się wynik remisowy. W końcu, w ostatnich 10 minutach meczu doszło do przełamania i zaaplikowaliśmy rywalom 3 bramki.”

W I lidze okręgowej orlika starszego E1 pierwsze kolejki pokazały wstępnie czego możemy spodziewać się po każdej z drużyn. Tym razem lider tabeli – Raków Częstochowa zawitał na boisko przy ulicy Powstańców, aby sprawdzić dyspozycję zawodników z rocznika 2011.

“Nie ma co ukrywać, że Raków to rywal z bardzo wysokiej półki. Bardzo się cieszę, że możemy spotkać się z nimi na ligowych boiskach. Mecz z rodzaju tych na bardzo wysokiej intensywności nie tylko fizycznej ale i psychicznej, ponieważ wyszkolenie taktyczne obu zespołów wyglądało imponująco. Gra była zdecydowanie bardziej otwarta, niż gdy spotkaliśmy się ostatni raz i  tak samo jak wtedy, na przerwę schodziliśmy z jednobramkową przewagą. W drugiej połowie jednak zabrakło nam trochę skuteczności i wyrachowania, przez co Raków wyraźnie Nas zdominował i ostatecznie wyszedł zwycięsko z tej potyczki. Wola walki, zaangażowanie i umiejętności jakie dziś pokazali zawodnicy obu drużyn zasługują na ogromny szacunek.” – to wypowiedź trenera Szymona Kokota, który pracuje właśnie z rocznikiem 2011 Młodej Skry

 

A oto komplet wyników jakie uzyskały zespoły z kategorii od młodzika aż po żaka.

U-13: 1 liga wojewódzka młodzików starszych  D 1 (r. 2009)
WSP Wodzisław Śląski – Skra Częstochowa 0 – 1

niedziela, 19.09.2021 g. 10.00
Wodzisław Śląski, ul. Pszowska 72 (Budowlanka)

U-13: 3 liga wojewódzka młodzików starszych  D 1 (r. 2009)
Skra 2 Częstochowa – Sportowa Częstochowa  3 – 0

sobota, 18.09.2021 g. 10.00
Boisko treningowe KS Skra , ul. Powstańców 34, Częstochowa

U-12: 3 liga wojewódzka młodzików starszych D 2 (r. 2010)
Skra  Częstochowa – Victoria  Częstochowa 3 – 0
sobota, 18.09.2021 g. 12.30
Boisko treningowe KS Skra , ul. Powstańców 34, Częstochowa

U-11: 1 liga okręgowa orlików starszych  E 1 (r. 2011)
Skra Częstochowa – Raków Częstochowa 4 – 7
piątek, 17.09.2021 g. 17.00
Boisko treningowe KS Skra , ul. Powstańców 34, Częstochowa

U-10: 2 liga okręgowa orlików starszych  E 1 (r. 2012)
Sokół Wręczyca – Skra Częstochowa 5 – 7
piątek, 17.09.2021 g. 17.00
Wręczyca, ul. Sportowa

U9:  1 liga okręgowa orlików młodszych E 2 (r. 2013)
Skra Częstochowa – Lot Konopiska 5 – 3
sobota, 18.09.2021 g. 10.00
Orlik SP 9, ul. Sobieskiego, Częstochowa

U8:  1 liga okręgowa żaków F 1 (r. 2013)
Turniej Żaków:  PAUZA
Raków Częstochowa , Victoria Częstochowa, Skra Częstochowa

poniedziałek, 20.09.2021 g. 17.00

U7:  1 liga okręgowa żaków F 1 (r. 2014)
Turniej żaków:  PAUZA
Raków Częstochowa , Orlik Blachownia, Lot Konopiska
, Skra 2 Częstochowa
poniedziałek, 20.09.2021 – pauza