W piątej kolejce Ladies bez zdobyczy punktowej

Z dalekiej Jelnej wracamy niestety na tarczy. I mimo, że gra Skry (zwłaszcza w drugiej połowie) nie wyglądała źle to punkty zostały na terenie rywalek.
Mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej gdyby w pierwszych minutach Paulina Koszownik wykorzystała sytuację sam na sam. Niestety niemoc strzelecka przy tzw. setkach w naszej drużynie wciąż trwa.

A że niewykorzystane okazje się mszczą to w odpowiedzi rywalki wyprowadziły szybki kontratak zakończony strzałem z dystansu. Karolina Szulc futbolówkę zmierzającą w jej kierunku mogła odprowadzić tylko wzrokiem. W tej sytuacji była bez szans.

Tak szybka strata bramki podziałała na częstochowianki chyba nieco deprymująco. W tym fragmencie gry zarysowała się lekka przewaga drużyny przeciwnej. Nasza goalkeeperka musiała kilkukrotnie wykazać się swoim wysokim kunsztem. Mimo to przed przerwą raz jeszcze byliśmy bliscy szczęścia, niestety Justyna Matusiak wykonując rzut wolny ostemplowała tylko poprzeczkę.

Druga odsłona meczu to już bardziej wyrównana gra lecz znów przez długi czas bez efektu bramkowego dla Skry. A okazje ku temu były całkiem interesujące. Między innymi dwukrotnie Tereska strzałami zza pola karnego próbowała uśpić czujność bramkarki z Jelnej ale ta za każdym razem stawała na wysokości zadania. Jednak i jej przytrafił się błąd. Złapała dwukrotnie piłkę za co sędzina podyktowała rzut wolny pośredni z obrębu linii pola karnego. Niestety i tym razem zawiodła skuteczność. A tymczasem zawodniczki Trójeczki w tej części mogły się pochwalić praktycznie stuprocentową skutecznością notując – po naszych indywidualnych błędach – kolejne dwa celne trafienia.

Skrzatki przełamały się dopiero w samej końcówce gdy Stefania Wodarz zdobyła honorowego gola. Na więcej dziś nie starczyło już czasu.

Teraz przed nami dwutygodniowa przerwa związana z meczem Reprezentacji Polski Kobiet. Ten czas z całą pewnością zostanie poświęcony na eliminację błędów i odpowiednie przygotowanie drużyny do kolejnego spotkania ligowego. A będzie to spore wydarzenie gdyż na Loretę przyjedzie nowy lider pierwszoligowej tabeli czyli zespół SWD Wodzisław Śląski

UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna – Skra Ladies Częstochowa 3-1 (1-0)

Bramka:
Stefania Wodarz

Skład:

Karolina Szulc – Stefania Wodarz, Milena Kowalska, Kinga Baszewska (75’ Maja Ozieriańska), Aleksandra Kaim (60’ Agnieszka Słaboń), Nicola Wojciechowska (46’ Małgorzata Miniak), Lidia Grzonka, Justyna Matusiak, Paulina Koszownik, Natalia Liczko (85’ Iwona Dannheisig), Olga Cichoń oraz Antonia Zbirek, Aleksandra Połacik, Maja Tomczyk