Drugi wyjazdowy mecz Ladies – operacja Staszkówka-Jelna rozpoczęta

Rozgrywki I ligi rozpędziły się już na dobre. W najbliższą sobotę – w samo południe – podopieczne Marty Miki zmierzą się w meczu wyjazdowym z drużyną UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna

Popularna TRÓJECZKA jest prawdziwym fenomenem na piłkarskiej mapie polskiego futbolu kobiecego. Klub działa w dwóch malutkich miejscowościach: Staszkówce i Jelnej. Zarówno w jednej lokalizacji jak i w drugiej działają osobne grupy szkoleniowe. To wręcz niewiarygodne, że tak skonstruowany zespół i dodatkowo leżący nieco na uboczu wielkiego futbolu doszedł tak daleko w hierarchii ligowej. Są to bez wątpienia najmniejsze miejscowości w Polsce które mają ligową drużynę na szczeblu centralnym.
A przecież to nie wszystko …. zespół ten może pochwalić się także reprezentantką kraju. Paulina Tomasiak – bo o niej mowa – to niezwykle uzdolniona dwudziestojednolatka która zdążyła już zadebiutować w seniorskiej reprezentacji Polski. Proces szkoleniowy w tym klubie odbywa się zatem wręcz wzorcowo co dodatkowo skutkuje udziałem młodych piłkarek z tamtejszego UKS-u w Centralnej Lidze juniorek U-17.

Wart odnotowania jest także półfinał Pucharu Polski jaki ambitne piłkarki ze Staszkówki/Jelnej – jako beniaminek I ligi – osiągnęły w ubiegłym sezonie.
W obecnej kampanii ligowej z dorobkiem 4 punktów nasz sobotni rywal plasuje się na 9 pozycji w ligowej tabeli. Jest to pozycja o oczko niżej niż lokata Skry. Nasze Panie po dwóch zwycięstwach z rzędu zanotowały nieznaczny awans i dziś zajmują ósmą lokatę.

Jak już wspomnieliśmy częstochowianki przełamały wreszcie debiutancką tremę i ostatnio dwukrotnie pokonały swoje rywalki. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że są na fali wznoszącej czego niestety nie można powiedzieć o naszych sobotnich rywalkach które dla odróżnienia w dwóch ostatnich spotkaniach schodziły z boiska pokonane.

Ale cztery pierwsze kolejki to już historia. W sobotę napiszemy jej nowy rozdział. Mamy nadzieję, że piłkarki Skry w dalekiej Siennej (to tam rozegrany zostanie ten pojedynek) ponownie pokażą lwi pazur i postarają się sprawić następną niespodziankę dopisując sobie kolejne punkty