Ladies debiutują w 1 lidze – Resovia Rzeszów

Niedziela 15 sierpnia to dzień na który długo czekaliśmy. Od pierwszego dnia istnienia sekcji kobiecej na Skrze wszyscy ciężko pracowali aby zapewnić drużynie harmonijny rozwój sportowy i organizacyjny. ROZWÓJ to m.in. pięcie się w hierarchii ligowej. Z tej drogi nie zeszliśmy od 3 lat. Pokonywanie kolejnych szczebli ligowych to olbrzymi sportowy trud, hektolitry potu wylanego na treningach i na meczach, Zawsze jednak na końcu czekała na nas nagroda w postaci awansu. A jeśli awans to w konsekwencji musi być i debiut.
I właśnie w niedzielę nasze Panie kolejny raz spotkają się z nowym dla siebie otoczeniem – tym razem już pierwszoligowym. Skra Ladies po raz pierwszy w swej krótkiej przecież historii rozpocznie zmagania na bezpośrednim zapleczu ekstraligi. Od samego początku poprzeczka w I lidze zawieszona będzie bardzo wysoko. Zmagania zaczniemy bowiem od domowego pojedynku z Resovia Rzeszów – sekcja kobiet

Nasz niedzielny rywal to niezwykle doświadczona drużyna która na pierwszoligowych boiskach rozpoczyna już siódmy sezon. I zazwyczaj były to kampanie w których Resovia kończyła rozgrywki w górnej połowie tabeli, niejednokrotnie włączając się do walki o miejsca premiowane promocją do ekstraligi. Najbliżej celu ambitne rzeszowianki były w sezonie 2018/19 gdzie awans przegrały jednym punktem. Minione rozgrywki nasz rywal kończył jednak w dolnych rejonach tabeli.
Nie będzie to pierwszy oficjalny pojedynek naszych drużyn. W sezonie 2019/20 częstochowianki w ramach rozgrywek o Puchar Polski podejmowały na Lorecie właśnie Resovię. Tego pojedynku mile wspominać nie będziemy. Po porażce 1-6 odpadliśmy z dalszych rozgrywek PP. To były jednak inne czasy, inne drużyny i inne cele. W niedzielę otworzymy nowy rozdział w naszej historii.

Czy zeszłoroczna niska lokata popularnej Sovi była tylko wypadkiem przy pracy? Czy podopieczne Marty Miki wzmocnione kilkoma znaczącymi piłkarkami będą w stanie dotrzymać kroku rywalkom? A może podtrzymamy passę z wcześniejszych debiutów ligowych i podobnie jak w Zabrzu (debiut drugoligowy) i w Łodzi (debiut w nowej, zreformowanej II lidze) zanotujemy remis 2-2 ?
Na te pytania i wszystkie inne, odpowiedź poznamy już w najbliższą niedzielę.

Serdecznie zapraszamy Państwa na piłkarską inaugurację kobiecej I ligi – niedziela 15 sierpień, godzina 16:00, stadion przy ulicy Loretańskiej 20

To będzie wielkie wydarzenie dla piłkarstwa kobiecego w Częstochowie. Nasze miasto za sprawą Skry Ladies wraca na pierwszoligowe boiska. Tego absolutnie nie można przegapić