Tutaj będziemy grali w 1 lidze kobiet

Do inauguracji pierwszoligowych rozgrywek już niecały miesiąc. Dla Skry Ladies będzie to debiutancki sezon na tym poziomie rozgrywkowym co oczywiście wiąże się z dużo większą skalą trudności zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym.

Nasze Panie chcąc bezpiecznie utrzymać się na pierwszoligowym poziomie muszą w zbliżającym się sezonie pokazać pełnię swoich umiejętności. To będzie niewątpliwie trudny czas ale wierzymy, że zmiany jakie zachodzą w drużynie przyniosą spodziewany efekt i w czerwcu 2022 będziemy mogli cieszyć się z bezpiecznego i wysokiego miejsca w ligowej tabeli ⚽🙂
Ale aby to nastąpiło najpierw musimy zmierzyć się z trudnościami logistycznymi. W sezonie 2021/22 Skrzatki w trakcie wyjazdów na mecze pokonają w sumie 5258 kilometry!! To tylko o blisko 300 km mniej niż w rekordowym sezonie ubiegłym.
Najbliżej mieć będziemy do naszych wojewódzkich sąsiadów czyli do Rybnika i Wodzisławia. W najdalszą podróż wybierzemy się do Olsztyna i Tczewa.

Poniżej prezentujemy Państwu rozpiskę odległości jaka dzieli Częstochowę od miast naszych ligowych rywali:
1. Rybnik – 113 km
2. Wodzisław – 129 km
3. Głogówek – 135 km
4. Łódź – 145 km
5. Radom – 215 km
6. Ząbki – 238 km
7. Jelna – 253 km
8. Środa Wlkp. – 255 km
9. Rzeszów – 317 km
10. Olsztyn – 407 km
11. Tczew – 422 km

Podróżując na każdy mecz w “tą i z powrotem” nasz licznik zamknie się właśnie na liczbie 5258 km. Spora dawka i jeszcze większe koszty z tym związane. Ale bez obaw – damy radę 🙂
Nie oznacza to jednak, że nie szukamy wciąż wsparcia, wręcz przeciwnie – gorąco polecamy się Państwa ofiarności. Mocno wierzymy, że wspólnie możemy zrobić kolejny krok w sportowym rozwoju drużyny.
Inauguracja ligi planowana jest na weekend 14,15 sierpnia. W pierwszym meczu nasze Panie podejmować będą zespół Resovii Rzeszów.

Do zobaczenia zatem już niebawem na “Lorecie”