Wisła Płock za mocna. Przegrywamy pierwszy sparing

Pierwszy tydzień przygotowań do sezonu 2021/2022 piłkarze Skry zwieńczyli meczem kontrolnym z przedstawicielem PKO Ekstraklasy – Wisłą Płock. Dla rywali był to ostatni element obozu w Warce. Nasza drużyna nie miała zbyt wiele argumentów w konfrontacji z wyżej notowanym rywalem i gładko przegrała 0:3. Starcia z takimi rywalami powinny jednak zaowocować podczas walki o punkty w Fortuna 1 Lidze.

Gospodarze dominowali od początku spotkania, jednak Skra w pierwszej części gry starała się odgryzać groźnymi kontrami, jak choćby w 13. minucie kiedy po naszym strzale problemy miał Bartłomiej Gradecki. W 22. minucie płocczanie mogli wyjść na prowadzenie po uderzeniu Rafała Wolskiego świetną interwencją popisał się testowany przez nas golkiper. Gdy wydawało się, że na przerwę oba zespoły zejdą z rezultatem bezbramkowym, Wisła przeprowadziła akcję z wymianą kilku podań, którą na gola zamienił Piotr Tomasik.

Po przerwie sztab szkoleniowy Skry zdecydował się wymienił niemalże cały skład. Po niespełna 10 minutach gry po zmianie stron przedstawiciele ekstraklasy prowadzili już 2:0. Damian Rasak odebrał nam piłkę w strefie środkowej, wyłożył futbolówkę Mateuszowi Szwochowi, a ten pokonał Mateusza Kosa. Później nasz doświadczony golkiper miał jeszcze kilka udanych interwencji, ale w 83. minucie musiał raz jeszcze wyciągać piłkę z siatki. Tym razem zespołową akcję Wisły wykończył Damian Warchoł. Lekcja jakiej udzielili nam rywale powinna zaowocować już w najbliższej przyszłości.

Kolejny mecz kontrolny rozegramy już w najbliższą środę (14.07). Tym razem poprzeczka powinna być zawieszona zdecydowanie niżej. Na stadionie w Truskolasach zagramy ze świeżo upieczonym beniaminkiem trzeciej ligi – Odrą Wodzisław. Początek spotkania wyznaczono na godzinę 17.00.

Wisła Płock – Skra Częstochowa 3:0 (1:0)

1-0 Piotr Tomasik 44′
2-0 Mateusz Szwoch 54′
3-0 Damian Warchoł 83′

Skra (I połowa): zawodnik testowany, Brusiło, Mesjasz, zawodnik testowany, Muniak, Napora, Szymański, Nocoń, Smuga, Dawid Wojtyra

Skra (II połowa): Kos, Niedbała, Holik, Arak, zawodnik testowany, Bach, Galas, Przybylski, Kowalski, Kasprzyk

Mariusz Rajek, zdj. dzięki uprzejmości Wisły Płock