Kolejny weekend piłkarskich emocji!

Pierwszy weekend czerwca zazwyczaj obfituje w wiele decydujących rozstrzygnięć, co do spadków, awansów oraz miejsc końcowych w większości rozgrywek. Tym razem jest nieco inaczej, lockdown mocno opóźnił większość rozgrywek, przez co niektóre nasze zespoły mają do rozegrania nawet 6 spotkań! Liga wrę, piłka w grze, więc zapraszamy na kolejne z podsumowań ostatnich kolejek naszych młodych, piłkarskich adeptów!

A 1 –  1 liga wojewódzka juniorów starszych  U-19 (r. 2002/2003)
Skra  Częstochowa – GKS GieKSa Katowice 1 – 1 
niedziela, 06.06.2021 g. 12.30
MSP Skra, ul. Loretańska 20, Częstochowa)

Bramki: Załucki 90′

Skład:
Hajda, Żabik, Słabosz, Rumin, Ziętara, Załucki, Nurek, Kempa, Cheliński, Błędowski, Mikołajczyk, Kołodziejczyk, Płatek, Załęski, Rydz, Krawczyk, Gawlas.

“Mecz z naszą optyczną przewagą, choć nie potrafiliśmy tego udokumentować bramkami. W pierwszej połowie mieliśmy kilka dobrych sytuacji aby otworzyć wynik spotkania. W drugiej połowie również częściej jesteśmy przy piłce. Niestety w 58minucie po kontrataku tracimy bramkę i do końca spotkania dążymy do wyrównania. W 90 minucie Jakub Załucki wykończył akcję strzelając z bliskiej odległości na 1:1. W ostatniej akcji meczu Sebastian Rydz strzelił na 2:1 ale sędzia odgwizdał spalonego i mecz skończył się podziałem punktów. Podsumowując, mecz toczony przy upalnej pogodzie nie pomagał żadnej z drużyn, natomiast posiadaliśmy inicjatywę której nie potrafiliśmy udokumentować bramkami. Trzeba przyznać, że chłopcy ponownie pokazali charakter, dzięki czemu nie przegrywamy 9 spotkania z rzędu. Walka w tabeli o utrzymanie jest niesamowita, bardzo wiele zespołów jest w to zaangażowanych i myślę że ten punkt zdobyty dzisiaj z GKS może okazać się kluczowy. Raz jeszcze gratuluję drużynie za postawę w całym spotkaniu, nasze zaangażowanie i charakter były dzisiaj na wysokim poziomie.” – tak skomentował to spotkanie Trener Tomasz Szymczak

 

B 1 –  3 liga wojewódzka juniorów młodszych  U-17 (r. 2004)
Skra  Częstochowa – UKS Raków Częstochowa 5 – 0   
niedziela, 06.06.2021 g. 10.00
MSP Skra, ul. Loretańska 20, Częstochowa)

Pierwszy z derbowych pojedynków okazał się zwycięski dla zawodników Trener Gałkowskiego, który podsumował następująco to spotkanie: “Mecz pod pełna kontrolą, goście nie nawiązali rywalizacji i Skra bez problemu dopisuje kolejne 3 pkt.”

B 2 –  1 liga wojewódzka juniorów młodszych  U-16 (r. 2005)
Skra  Częstochowa – RKS Raków Częstochowa  1 – 3
sobota, 05.06.2021 g. 14.00
MSP Skra, ul. Loretańska 20, Częstochowa)

Z drugiego derbowego spotkania niestety wychodzimy na tarczy, choć nie zabrakło także optymistycznych aspektów. “Dobry mecz w wykonaniu Skrzaków, stwarzamy sobie kilka dogodnych sytuacji, ale niestety bramkarz gości stanął na wysokości zadania. Bramkę dla gospodarzy zdobył Kuba Bulski.”  – to słowa Trenera Bartka Gałkowskiego zaraz po derbowym spotkaniu.

C 1 –  2 liga wojewódzka trampkarzy starszych  U-15 (r. 2006)
Skra  Częstochowa – RKS Raków Częstochowa  4 – 1
sobota, 05.06.2021 g. 12.00
MSP Skra, ul. Loretańska 20, Częstochowa)

C 2 –  1 liga wojewódzka trampkarzy młodszych  U-14 (r. 2007)
GKS GieKSa Katowice – Skra Częstochowa 1 – 3
niedziela, 06.06.2021 g. 11.00
Katowice, ul. Alfreda 1 (boisko Kolejarz)
a

Na bardzo ciężki teren wybrali się nasi trampkarze starsi. W Katowicach przyszło im się zmierzyć z miejscowym GKSem, który najprawdopodobniej w przyszłym sezonie zagra w CLJ. Trener Rycharski pokusił się o podsumowanie dla nas tego meczu: “Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, jednak to nasz zespół stworzył sobie więcej sytuacji bramkowych. Druga połowa to  bardzo dobra gra naszej drużyny, stwarzamy sobie kolejne sytuacje – dwie z nich wykorzystujemy i mecz kończy się wynikiem 1:3. Brawo dla całej drużyny, ponieważ pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Uważam, że byliśmy dziś lepszym zespołem i zasłużenie wygrywamy to spotkanie. Rywal zawiesił nam dziś bardzo wysoko poprzeczkę – oby jak najwięcej takich spotkań.”

C 2 –  3 liga wojewódzka trampkarzy starszych  U-14 (r. 2007/2008)
Skra  Częstochowa – Liswarta Popów  3 – 0  
sobota, 05.06.2021 g. 14.00
Boisko treningowe KS Skra , ul. Powstańców 34, Częstochowa

Mecz się nie odbył – goście nie stawili się na zawodach

II liga wojewódzka młodzików starszych D1

W ostatnim czasie podopieczni Trenera Karola Pikonia rozegrali dwa, ciężkie spotkania z wymagającymi rywalami. Najpierw podejmowali na wyjeździe Piast Gliwice, aby następnie na własnym terenie skrzyżować rękawice z drużyną Stadionu Śląskiego Chorzów. Z tych dwóch, bardzo wymagających spotkań wychodzimy z 4 punktami!

D 1 –  2 liga wojewódzka młodzików starszych  U-13 (r. 2008)
Piast Gliwice – Skra Częstochowa 1 – 4
środa, 02.06.2021 g. 17.30
Gliwice

“Od początku spotkania narzucamy swój pomysł na grę dominując w posiadaniu piłki oraz wysoko odbierając piłkę nie pozwalając na zbyt wiele przeciwnikom. Nasza dominacja została udokumentowana w 20 minucie po strzale Filipa Turka, który trafia po zamieszaniu w polu karnym. Druga połowa to większa mobilizacja drużyny przeciwnej, która szukała swoich okazji po zagraniach ze stałych fragmentów gry, jednak to my po ataku szybkim w krótkim odstępie czasu najpierw za sprawą Cieślaka, a później Millera dokładamy drugą i trzecią bramkę dopisując w ligowej tabeli zasłużone trzy punkty.” – Trener Karol Pikoń po meczu.

D 1 –  2 liga wojewódzka młodzików starszych  U-13 (r. 2008)
Skra Częstochowa – Stadion Śląski Chorzów 1 – 1
sobota, 05.06.2021 g. 10.00
MSP Skra, ul. Loretańska 20, Częstochowa)

Kilka słów o meczu: “Wyrównane spotkanie i sprawiedliwy remis, z którego jednak nie możemy być zadowoleni. Gra wyglądała słabiej niż w spotkaniu rozgrywanym w środku tygodnia, głownie przez brak ruchu w środku pola oraz niedokładność podczas wprowadzania piłki na połowę przeciwnika. Już w najbliższą środę rewanż w Chorzowie i na pewno zrobimy wszystko aby od początku zdominować przeciwnika dążąc do wywalczenia kolejnych ligowych punktów.”

 

D 2 –  1 liga wojewódzka młodzików starszych  U-12 (r. 2009)
Skra Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 0 – 0
sobota, 05.06.2021 g. 12.00
Boisko treningowe KS Skra , ul. Powstańców 34, Częstochowa

Bardzo ciężki bój o 1 miejsce w lidze czekał zawodników z rocznika 2009. Zawodnicy Trenera Mariusza Czoka podejmowali na własnym boisku Zagłębie Sosnowiec. Oto komentarz Trenera Mariusza: “Mogliśmy dziś zobaczyć bardzo emocjonujące spotkanie, w którym oba zespoły zostawiły na boisku dużo starań, determinacji i zdrowia. Wiedzieliśmy, że po zespole z Sosnowca możemy spodziewać się bardzo dobrej gry i musimy unikać indywidualnych błędów. Trzeba przyznać, że tempo dzisiejszego meczu było naprawdę wysokie, za co brawa dla obu zespołów. Nasi zawodnicy dziś pokazali się z bardzo dobrej strony walcząc o każdy metr boiska. W całym spotkaniu to my stworzyliśmy sobie więcej sytuacji strzeleckich, jednak bramkarz był bardzo mocnym punktem przyjezdnych. Reasumując, oglądaliśmy dziś naprawdę dobre widowisko.”

E 1 –  1 liga okręgowa orlików starszych  U-11 (r. 2010)
Skra 1 Częstochowa – Skra 2 Częstochowa 12 – 2
sobota, 05.06.2021 g. 10.00
Boisko treningowe KS Skra , ul. Powstańców 34, Częstochowa

 

E 1 –  3 liga okręgowa orlików starszych  U-10 (r. 2011)
Skra 3 Częstochowa – Polonia/Unia Widzów 5 – 3
sobota, 05.06.2021 g. 10.00
Boisko treningowe KS Skra , ul. Powstańców 34, Częstochowa

“Po raz kolejny rozgrywamy mecz dwóch różnych połów. Nasz zespół potrzebował dość dużo czasu, aby wejść w mecz, przez to pierwsi straciliśmy bramkę. Z minuty na minutę jednak to my przejmujemy inicjatywę, gra toczy się głównie na połowie przeciwnika i jesteśmy bardzo często w ataku pozycyjnym. Udaje nam się udokumentować przewagę kilkoma bramkami i na tym właściwie kończy się nasza gra w tym meczu. W drugiej części gry zawodnicy wyglądali jakby już wyczekiwali końca meczu.”

E 2 –  1 liga okręgowa orlików młodszych  U-10 (r. 2012)
Ajaks 4 Częstochowa – Skra 2 Częstochowa 5 – 7
sobota, 05.06.2021 g. 09.30
Częstochowa – SP 54 , ul. Kukuczki 30

DZIEWCZĘTA

C 1 –  1 liga wojewódzka trampkarek starszych  U-15 (r. 2006)
Skra Ladies Częstochowa  – PAUZA
sobota, 05.06.2021 g. 00.00

C 2 –  2 liga wojewódzka trampkarzy młodszych  U-14 (r. 2007)
Skra Ladies Częstochowa – Jedność Boronów 9 – 1
sobota, 05.06.2021 g. 16.00
Boisko treningowe KS Skra , ul. Powstańców 34, Częstochowa

 

Dziękujemy za odwiedziny na naszej stronie, lekturę wszystkich naszych artykułów i wyczekujcie już następnych tekstów!