Kolejny, emocjonujący weekend za Nami!

Kolejny weekend za nami, kolejne punkty zdobyte i kolejne doświadczenie piłkarskie zebrane! Zobaczcie sami jak zaprezentowały się nasze zespoły młodzieżowe w minionych dniach!

A 1 –  1 liga wojewódzka juniorów starszych  U-19 (r. 2002/2003)
Stadion Śląski Chorzów – Skra  Częstochowa 0 – 0   
niedziela, 23.05.2021 g. 11.00
Zantka Chorzów, ul. Harcerska 2 (sztuczna murawa)

KS Skra:
Hajda – Cheliński, Mikołajczak, Załucki, Błędowski (55′ Rydz) – Kempa, Norberciak – Nurek (90′ Płatek), Słabosz (85′ Weżgowiec), Ziętara – Żabik (46′ Krawczyk)

Na trudny teren wybrali się nasi najstarsi, młodzieżowi zawodnicy. Wynik remisowy doskonale odzwierciedla obraz gry, co potwierdzają słowa Trenera Tomasza Szymczaka: “Mecz bardzo wyrównany, z dużą ilością walki, co skutkowało licznymi stałymi fragmentami gry i głównie stąd były sytuacje bramkowe dla obu drużyn. W pierwszej połowie Kuba Hajda obronił rzut karny po przypadkowym faulu Załuckiego, który poślizgnął się i nadepnął napastnika gospodarzy. Druga połowa była podobna do pierwszej. Po jednej z akcji Krawczyk oddał strzał, który zmierzał w światło bramki, piłka trafiła w rękę zawodnika Stadionu, lecz gwizdek sędziego milczał. W ostatniej akcji meczu mieliśmy piłkę meczową, ale Wiktor Norberciak z 5 metrów nie potrafił pokonać bramkarza gospodarzy i mecz zakończył się podziałem punktów. Podsumowując, wynik remisowy jest sprawiedliwy i nie krzywdzi żadnej ze stron. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy tej ostatniej akcji meczu ale trzeba oddać, iż przeciwnik nie strzelił rzutu karnego. Na pewno trudne spotkanie, które obfitowało w dużą ilość fauli, przez co w przerwie musieliśmy dokonać dwóch zmian – Żabika i Błędowskiego. Pomimo takich warunków nie przegrywamy 6 spotkania z kolei i za to chwała chłopakom. Uważam, że ten punkt trzeba szanować, bo ścisk w tabeli jest niesamowicie duży.”

B 1 –  3 liga wojewódzka juniorów młodszych  U-17 (r. 2004)
Zieloni Żarki  – Skra  Częstochowa 3 – 2     
poniedziałek, 24.05.2021 g. 16.30
Żarki, ul. Steinkellera 3

Wielkie emocje towarzyszyły podczas i po meczu w Żarkach. W trakcie trwania meczu zawodnicy naszego zespołu zgłosili, iż na boisku w barwach Zielonych grają zawodnicy , których nie ma protokole meczowym. Po meczu sędzia zarządał weryfikacji zawodników w oparciu o dokumenty tożsamości. Gospodarze nie poddali się weryfikacji. 
Zapewne sprawa znajdzie swój finał na czwartkowym posiedzeniu komisji dyscypliny i wydziału gier podokręgu Częstochowa.

B 2 –  1 liga wojewódzka juniorów młodszych  U-16 (r. 2005)
Skra Częstochowa – GKS GieKSa Katowice 1 – 0  
sobota, 22.05.2021 g. 14.00
MSP Skra, ul. Loretańska 20, Częstochowa

Skra:
Rosiak – Bulski, Serwaciński, Żurawski, Major – Ślemp, Kasprzycki (43′ Woszczyk), Brzostkiewicz (80′ Sobala). Kociszewski (55′ Adamowski) – Krawczyk (46′ Wichrowski), Merta (75′ Lichosik)

Skra Częstochowa – Rekord Bielsko Biała 1 – 2  
wtorek, 25.05.2021 g. 14.30
MSP Skra, ul. Loretańska 20, Częstochowa

Skra:
Rosiak – Bulski, Serwaciński, Garczarek, Antczak (75′ Ostaszewski) – Ślemp, Kasprzycki, Brzostkiewicz. Kociszewski (80′ Lichosik) – Wichrowski (46′ Szałaj), Merta

Juniorzy młodsi zaledwie w odstępie trzech dni rozegrali dwa trudne spotkania. W pierwszym pokonali GKS Katowice, po golu Adamowskiego, który w 85 minucie zdobył gola i dał cenne punkty Skrze
. W drugim mimo, iż długo prowadzili, po golu  Piotra Wichrowskiego (15′) to ulegli Rekordowi Bielsko Biała 1 – 2. Oba gola nasz zespół stracił w odstępie zaledwie trzech minut, w 64 i 67 minucie gry.

C 1 –  2 liga wojewódzka trampkarzy starszych  U-15 (r. 2006)
Skra Częstochowa – FC Będzin 4 – 1
sobota, 22.05.2021 g. 12.00
MSP Skra, ul. Loretańska 20, Częstochowa

Zespół trampkarzy starszych na własnym boisku podejmował przedostatnią drużynę tabeli FC Będzin. Oczekiwaliśmy zwycięstwa w tym meczu i się nie zawiedliśmy. “W pierwszej połowie bardzo dobry występ naszego zespołu, który zdobył aż cztery bramki po stałych fragmentach gry. W drugiej połowie graliśmy zdecydowanie gorzej, jednak przeciwnik nie potrafił tego wykorzystać. Mogliśmy wygrać bardziej okazale, jednak w 68 minucie meczu nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Na pewno cieszą zdobyte punkty, które przy obecnym układzie tabeli są nam bardzo potrzebne.”

C 2 –  1 liga wojewódzka trampkarzy młodszych  U-14 (r. 2007)
APN GKS Tychy  – Skra Częstochowa 1 – 4    
sobota, 22.05.2021 g. 13.00
Tychy, ul. Andresa 22

W przeciągu czterech dni zespół z rocznika 2007 rozegrał dwa spotkania z APN GKS Tychy. W pierwszym, domowym spotkaniu po bardzo wyrównanej walce udaje nam się wygrać 1:0. Z Tychów wracamy zaś ze zwycięskim wynikiem 4:1. Kilka słów o tym dwumeczu od Trenera Pawła Rycharskiego: “W Częstochowie rozgrywamy bardzo wyrównany mecz, spotykają się dwie dobrze zorganizowane drużyny, po pięknym uderzeniu z dystansu wygrywamy 1:0. Myślę, że to zasłużone zwycięstwo. Natomiast w Tychach widzimy dwie różne połowy, ale świetna druga połowa w Naszym wykonaniu pozwala nam na pewne zwycięstwo 4:1.

C 2 –  3 liga wojewódzka trampkarzy starszych  U-14 (r. 2007/2008)
Kmicic Kruszyna – Skra Częstochowa 2 – 6
piątek, 21.05.2021 g. 17.00
Kruszyna, ul. Sobieskiego 10

D 1 –  2 liga wojewódzka młodzików starszych  U-13 (r. 2008)
Skra Częstochowa  – Piast Gliwice 0 – 0
sobota, 22.05.2021 g. 10.00
MSP Skra, ul. Loretańska 20, Częstochowa

Trener Karol Pikoń: “Mecz, w którym to nasza drużyna dominowała prowadząc grę na połowie dobrze zorganizowanego przeciwnika, który swoich szans szukał w ataku szybkim. Pierwsza połowa nie przynosi jednak klarownych sytuacji pod bramkami. W drugiej połowie ustawiamy się niżej, dzięki czemu po przejęciu doprowadzamy do dwóch klarownych sytuacji, jednak piłka najpierw po udanej interwencji bramkarza, a później przy pomocy poprzeczki nie przekracza linii bramkowej Piasta. Mecz kończy się bezbramkowym remisem po którym możemy czuć niedosyt.”

D 1 –  2 liga wojewódzka młodzików starszych  U-13 (r. 2008)
Skra Częstochowa  – AS Lubliniec 3 – 0
czwartek, 20.05.2021 g. 18.00
MSP Skra, ul. Loretańska 20, Częstochowa

“Po sobotnim meczu w Lublińcu tym razem drużyna Akademii przyjechała na rewanż do Częstochowy walcząc o ligowe punkty. W pierwszych fragmentach spotkania przeciwnik szukał odbioru w strefie wysokiej i z dużą dawką motywacji próbował swoich sił konstruując swoje akcje w bocznych sektorach, jednak z biegiem spotkania przejęliśmy pełną kontrolę nad spotkaniem dokumentując to trzema trafieniami.”

 

D 2 –  1 liga wojewódzka młodzików starszych  U-12 (r. 2009)
WSP Wodzisław Śląski – Skra Częstochowa 0 – 0
sobota, 22.05.2021 g. 10.00
Wodzisław Śląski, ul. Pszowska 92 (Boisko Budowlanka)

Walka o pierwsze trzy miejsca w lidze młodzika młodszego jest bardzo wyrównana, o czym świadczy mała różnica punktowa między trzema pierwszymi zespołami. Na trudny mecz do Wodzisławia wybrał się zespół Trenera Czoka, a oto komentarz meczu słowami Trenera: “Dzisiejsze spotkanie w Wodzisławiu było bardzo emocjonujące i oba zespoły zostawiły na boisku sporo zdrowia. Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana. Przeciwnik podszedł do nas bardzo wysoko, a my zaczęliśmy to spotkanie zdecydowanie zbyt nerwowo. W działaniach drużyny gospodarzy było widać naprawdę dużo determinacji i chęci zwycięstwa. Druga połowa to o wiele lepsza gra naszego zespołu, większy spokój, więcej prawidłowych wyborów, które skutkowały kilkoma sytuacjami bramkowymi – niestety zabrakło nam zimnej krwi. Wodzisław nie pozostał dłużny i również zagroził kilka razy naszej bramce. Końcówka meczu należała do tych bardziej nerwowych i emocjonujących, jednak mecz ostatecznie zakończył się remisem.”

E 1 –  1 liga okręgowa orlików starszych  U-11 (r. 2010)
Skra 1 Częstochowa – Sportowa 1 Częstochowa 3 – 3   
sobota, 22.05.2021 g. 10.00
Boisko treningowe KS Skra , ul. Powstańców 34, Częstochowa

E 1 –  1 liga okręgowa orlików starszych  U-11 (r. 2010)
Orlik Blachownia – Skra 2 Częstochowa 2 – 7
czwartek, 20.05.2021 g. 17.00
Blachownia, ul. Żeromskiego

E 1 –  3 liga okręgowa orlików starszych  U-10 (r. 2011)
Skra 3 Częstochowa  – Lelovia Lelów 14 – 3
sobota, 22.05.2021 g. 10.00
Boisko treningowe KS Skra , ul. Powstańców 34, Częstochowa

“Spodziewaliśmy się dziś ciężkiego meczu i tak też się stało. Mimo, że w pierwszej połowie kontrolowaliśmy grę, nasza drużyna przewyższała przeciwników pod względem piłkarskim, to w drugiej połowie wyglądało to co najmniej średnio. Ambitna gra Lelovii dała nam się mocno we znaki, do czego też mocno dołożyliśmy się my – słabą, powolną grą, brakiem większego zaangażowania i chęci.” – zgodnie stwierdził duet trenerski Kokot/Łykowski.

 

E 2 –  1 liga okręgowa orlików młodszych  U-10 (r. 2011)
Raków Częstochowa – Skra 1 Częstochowa  2 – 16 
piątek, 21.05.2021 g. 17.00
MSP Raków, ul. Limanowskiego 83, Częstochowa

“Pierwsza połowa była w naszych wykonaniu dobra, lecz nie doskonała. Podeszliśmy do przeciwnika ze zbyt dużym respektem, co skutkowało tym, że dość śmiele poczynali sobie dobrze wyszkoleni zawodnicy Rakowa. Druga połowa to nasza zdecydowana dominacja. Graliśmy ładnie i skutecznie w piłkę. Nasza organizacja gry w ataku szybkim i ataku pozycyjnym była skuteczna i przyjemna dla oka. Na pewno wynik nie do końca oddaje to, co działo się na boisku. Zawodnicy Rakowa w mieszanym składzie roczników 2011/2012 grali naprawdę dobrze, ambitnie i bardzo dobrze radzili sobie w pojedynkach 1v1. Na pewno w to piątkowe popołudnie byliśmy świadkami miłego dla oka, ciekawego i szybkiego dziecięcego futbolu.” – tak skomentował to spotkanie Trener Szymon Kokot

E 2 –  1 liga okręgowa orlików młodszych  U-10 (r. 2012)
Skra 2 Częstochowa – Lot Konopiska  9 – 7
piątek, 21.05.2021 g. 17.00
Częstochowa – Orlik SP 9 , ul. Sobieskiego

F 1 –  1 liga okręgowa żaków młodszych  U-09 (r. 2014)
Skra 3 Częstochowa 14’  – Turniej Żaków (Raków, Sportowa Częstochowa, Sparta Lubliniec)
poniedziałek, 24.05.2021, g. 17.00
 MSP Raków, ul. Limanowskiego 83, Częstochowa
.

“W oba dni zawodnicy zagrali super, padło bardzo dużo goli, bardzo duże zaangażowanie oraz dobra gra – widać, że praca na treningach przynosi rezultaty” – tak opisał to pełen entuzjazmu Trener Wojtek Ślęzański