Weekend Majowy – relacja z rozgrywek cz.1

Jak zapowiadaliśmy, tak też się stało. Nasze zespoły młodzieżowe mają za sobą pracowite trzy dni majowego weekendu. Pierwszą część naszego artykułu relacjonującego weekendowe rozgrywki otwiera zespół Trenera Karola Pikonia.

D 1 –  2 liga wojewódzka młodzików starszych  U-13 (r. 2008)
Górnik Zabrze – Skra Częstochowa  2 – 2
sobota, 01.05.2021 g. 11.00
Zabrze , ul. Jaskółcza 40

Kilka słów Trenera Karola:

“Od początku spotkania Zabrzanie byli stroną dominującą na sztucznej płycie przy ulicy Jaskółczej. W naszej grze brakowało spokoju i dokładności, a przeciwnik próbując odbioru w strefie wysokiej dopiął swego w 16 minucie, gdy po nodze naszego obrońcy piłka wpadła do bramki. Po trafieniu to Górnik dążył do podwyższenia rezultatu, co udaje się w 25 minucie za sprawą aktywnego napastnika, który mocnym strzałem po długim słupku nie daje szans Tajchmanowi. Po drugiej straconej bramce zaczynamy grać odważniej, jednak piłka po naszym strzale pod koniec pierwszej połowy trafia w słupek. W drugiej połowie role się zmieniają, a gra toczy się na połowie Górnika. Po ataku szybkim i zagraniu piłki wstecznej z lewej strony uzyskujemy pierwsze trafienie. Druga bramka pada po aktywnym pressingu na połowie przeciwnika i mocnym strzale lewą nogą w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Ostatnie 10 minut do końca to akcja za akcję jednak to nam brakuje szczęścia, gdy w jednej z ostatnich sytuacji po przerzuceniu piłki nad głową bramkarza nie trafiamy do pustej bramki. Dziękuję drużynie za pokazanie charakteru i walkę do ostatnich minut spotkania.”

Mała zmiana zaszła jeśli chodzi o mecz zespołu Trenera Kotarskiego. Zawodnicy Orlika Starszego zmierzyli się z drużyną Sportowej Częstochowy.

E 1 –  1 liga okręgowa orlików starszych  U-11 (r. 2010)
Sportowa Częstochowa – Skra 2 Częstochowa 6 – 6 
sobota, 01.05.2021 g. 08.30
Częstochowa, ul. Lourdyjska

E 1 –  3 liga okręgowa orlików starszych  U-10 (r. 2011)
Polonia/Unia Widzów – Skra 3 Częstochowa 3 – 7
piątek, 30.04.2021 g. 17.00
Widzów, ul. Sportowa 1

Na bardzo ciężkim terenie przyszło rywalizować zawodnikom z rocznika 2011. Określenie “ciężki teren” jest tutaj jak najbardziej na miejscu, ponieważ sposób gry drużyny przeciwnej oraz to, gdzie przyszło Nam rywalizować pozostawia wiele do życzenia. Agresywna gra na pograniczu faulu, ciągły natłok długich, wysokich piłek to tylko nieliczne z rzeczy, które spotkaliśmy w Widzowie. Pierwsza połowa to istny rollercoaster, brak rytmu oraz całkowita dezorientacja naszych zawodników. W drugiej połowie jednak podopieczni Trenerów Kokota i Łykowskiego w pełni zdominowali rywala strzelając 4 bramki i jednocześnie nie tracąc żadnej.

E 2 –  1 liga okręgowa orlików młodszych  U-10 (r. 2012)
Skra 2 Częstochowa  – Ajaks 1 Częstochowa 6 – 11
piątek, 30.04.2021 g. 17.00
Orlik SP 9,  KS Skra , ul. Sobieskiego, Częstochowa

W piątek na Orliku przy ulicy Sobieskiego swój ligowy mecz rozegrała drużyna z rocznika 2012. Oto, co miał do powiedzenia Trener Naszego zespołu, Marek Juszczyk:
“Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze podchodząc wysoko do przeciwnika utrudniając im granie od tyłu, czym zaskoczyliśmy drużynę Ajaksu. Mocny pressing i odbiór pozwolił nam stworzyć dużo dogodnych sytuacji bramkowych, ale niestety szwankowała skuteczność. Po 20 minutach dobrej gry niestety jako pierwsi tracimy szybko trzy bramki po własnych prostych błędach, co podcięło skrzydła drużynie. Drugą połowę zaczęliśmy spokojniej, gdyż pressing z pierwszej połowy dał się we znaki zawodnikom, którzy byli drużyną młodszą i słabszą fizycznie. Mecz w początkowej części drugiej połowy był wyrównany, lecz ciekawsze i groźniejsze akcje stwarzali nasi zawodnicy, niestety dalej brakowało koncentracji przy wykończeniu akcji, a przeciwnicy wykorzystywali swoje sytuacje grając z kontry. Drużynie należą się brawa za bardzo dobry mecz”