Owocny powrót do rozgrywek!

Po przymusowej przerwie wróciliśmy do gry! Jest to wyśmienita wiadomość, ponieważ mimo wszystko do końca sezonu mało czasu, a kolejek do rozegrania dość sporo. Relacje z rozgrywek jak zwykle rozpoczynamy od najstarszych grup wiekowych Młodej Skry.

 

A 1 –  1 liga wojewódzka juniorów starszych  U-19 (r. 2002/2003)
Ruch Radzionków – Skra  Częstochowa  2 – 3
niedziela, 25.04.2021 g. 11.15
Radzionków, ul. Józefa Knosały 113

A oto komentarz Trenera Tomka Szymczaka: „W bardzo ważnym spotkaniu pokonujemy na wyjeździe Ruch Radzionków 3:2. Początek spotkania to nasza dominacja czego efektem w 8 minucie jest bramka Kuby Rumina, który sprzed pola karnego uderzeniem w krótki róg pokonał bramkarza Ruchu. Gospodarze głównie zagrażali nam po kontratakach lub stałych fragmentach gry ale zawsze byliśmy dobrze ustawieni w obronie, pomimo kilku niezłych sytuacji pod bramką Ruchu pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:0 dla Nas

Początek drugiej połowy to prawdziwy rollercoster najpierw w 47 minucie nie wykorzystujemy karnego – bramkarz wyczuł Bartka Zietarę – ale chwilę później po faulu na szarżującym Nurku mamy drugiego karnego, którego na bramkę zamienia Błędowski. Po tej bramce na 2:0 gospodarze szybko wyprowadzają kontratak i strzelają bramkę kontaktową, a kilka minut później w zamieszaniu w polu karnym wpychają piłkę do naszej bramki i mamy remis 2:2. Trochę czasu minęło zanim otrząsnęliśmy się po tych dwóch ciosach ale z każdą minutą stwarzamy sobie sytuacje strzeleckie. I w 85minucie Kuba Rumin uderza sprzed pola karnego w słupek ale Marcel Nurek odnalazł się w polu karnym i przytomnie strzelił do bramki gospodarzy, dając upragnione zwycięstwo 3:2 w ogólnym rozrachunku.

Pomimo braku za pauzujące kartki Kempy i Załuckiego oraz kontuzjowanych Bąka, Gawlasa, Kołodziejczyka wygraliśmy mecz o tzw. 6 punktów, z drużyną która również walczy o utrzymanie w 1 lidze śląskiej. Chciałem przede wszystkim pogratulować zespołowi postawy, bo z przebiegu spotkania zasłużyliśmy dzisiaj na tą wygraną pomimo braku chwilowej kontroli meczu pomiędzy 55 a 70 minutą. Cieszę się, ponieważ przerwa jaka była spowodowana obostrzeniami nie wpłynęła znacząco na formę chłopaków, a nawet mogę powiedzieć iż czas ten został solidnie przepracowany”

 

Zespoły B1 oraz B2 w krótkim czasie miały okazję kilkakrotnie wyjść na boisko i zaprezentować swoje umiejętności.

B 2 –  1 liga wojewódzka juniorów młodszych  U-16 (r. 2005)
Skra Częstochowa – Gwarek Zabrze 1 – 0
sobota, 21.04.2021 g. 17.00
MSP Skra , ul. Loretańska 20, Częstochowa

Komentarz Trenera Bartosza Gałkowskiego: „Pierwszy mecz po przerwie związanej z obostrzeniami zaczął się szarżą zespołów na obie bramki. Każdy chciał udokumentować swoją grę bramką, ale pierwsza połowa mimo wielu sytuacji zakończyła się bezbramkowym remisem, głównie za sprawą dobrej postawy bramkarzy. Druga połowa to kilka zmian w pierwszej linii ataku i efektem jest bramka po rzucie rożnym. Dobrze odnalazł się w tej sytuacji Kuba Adamowski, który wolejem umieszcza piłkę w siatce. Wynik utrzymuje się od ostatniego gwizdka i zespół Bartosza Gałkowskiego dopisuje 3 pkt do ligowej tabeli.

B 2 –  1 liga wojewódzka juniorów młodszych  U-16 (r. 2005)
Skra Częstochowa – Podbeskidzie Bielsko Biała 1 – 1
sobota, 24.04.2021 g. 12.00
MSP Skra , ul. Loretańska 20, Częstochowa

Kolejne starcie rocznika 2005 i kolejny ciężki, fizyczny mecz. Pierwszy kwadrans przebiegał pod dyktando Skrzaków i dwukrotnie mogliśmy wyjść na prowadzenie, ale raz Kuba Adamowski otrzymuje podanie na 7 metrze i przenosi piłkę nad bramką, a chwilę później Oskar Krawczyk w dogodnej sytuacji strzela prosto w bramkarza. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i to goście wychodzą z kontratakiem. Szymon Major popełnia błąd w polu karnym i fauluje zawodnika Podbeskidzia. Ten zamienia rzut karny na bramkę. W przerwie trener dokonuje 5 (pięciu!) zmian i świeże siły dają o sobie znać. Zmasowane ataki gospodarzy wymuszają błędy w zespole gości, a po jednym z takich błędów zawodnik z Bielska-Białej otrzymuje drugą żółtą kartkę. Ostatnie 15 minut gry w przewadze jednego zawodnika daje Skrzakom mnóstwo sytuacji do strzelenia bramki, a po jednym z dośrodkowań faulowany jest Piotr Wichrowski, a Mikołaj Kasprzycki pewnie pokonuje bramkarza z 11 metrów. W doliczonym czasie gry dwukrotnie mamy szansę strzelić zwycięską bramkę, ale brakuje zimnej krwi i mecz kończy się sprawiedliwym remisem.

B 1 –  3 liga wojewódzka juniorów młodszych  U-17 (r. 2004)
Liswarta Krzepice  – Skra  Częstochowa  0 – 5
niedziela, 25.04.2021 g. 11.00
Krzepice, ul. Sportowa 1

W niedzielny poranek zespół B1 wybrał się do Krzepic na spotkanie z tamtejszą Liswartą. Jesienią dwukrotnie pewnie pokonaliśmy drużynę z Krzepic 5-0. Nie inaczej było tym razem i po jednostronnym meczu Skra wygrywa 5-0.

Bramki:

2x Kociszewski, Kasprzycki, Ślemp, Sobala