Gra Skry i gest Mariusza Holika docenione w „Misji Futbol”

Nasza drużyna w ostatnim czasie jest źródłem wielu pozytywnych inspiracji, zarówno tych stricte piłkarskich, jak i pozaboiskowych. Co nas bardzo cieszy, nie uchodzi to uwadze czołowych piłkarskich mediów w naszym kraju. Łukasz Olkowicz, dziennikarz „Przeglądu Sportowego” w świątecznym programie „Misja Futbol” wybrał mecz Chojniczanka – Skra jako ten, który najmocniej zwrócił jego uwagę ze wszystkich weekendowych propozycji telewizyjnych. – Raz, że to jest bardzo przyjemny futbol. Trener Marek Gołębiewski długo nie popracuje w drugiej lidze, kluby z wyższych lig go skuszą. Przyjemny futbol do oglądania, przemyślane akcje, atak pozycyjny, kontry. W tym meczu zagrał Mariusz Holik, który w trakcie sezonu zdecydował się oddać szpik – powiedział znany dziennikarz.

Łukasz Olkowicz podkreślił także to, że Mariusz zdecydował się na ten niezwykle szlachetny gest w bardzo ważnym momencie sezonu, pokazując, że są w życiu sprawy ważniejsze od futbolu. – Podoba mi się jego tłumaczenie. Oni myślą o awansie, a on mówi, że piłka nożna jest ważna, ale jest coś ważniejszego. Nawet trener go rozgrzeszył. To jest podstawowy obrońca, wypadł na kilka meczów, ale zrobił coś większego. Ja bym go wyróżnił za wielki gest – stwierdził Olkowicz. Pełny zapis programu możecie zobaczyć tutaj, fragment o Skrze rozpoczyna się w 14.10 min. nagrania:

Cieszymy się niezmiernie, że zarówno nasza dobra gra, jak i szlachetna postawia Mariusza Holika mogły przebić się do świadomości kibiców w całej Polsce.