Zwycięstwo w meczu na szczycie – Ladies pokonały WAP

W sobotni wieczór gościliśmy na Lorecie WAP Włocławek, dotychczasowego wicelidera i drużynę z aspiracjami sięgającymi awansu. Mecz na szczycie nie zawiódł. Obydwie drużyny rozpoczęły z dużym animuszem. Pierwsze minuty meczu to typowa wymiana piłkarskich ciosów Defensorki Skry jak i WAPu miały w tym fragmencie gry sporo pracy a że ze swej roli wywiązywały się praktycznie bezbłędnie to do szatni zespoły zeszły z wynikiem bezbramkowym.

Druga połowa to wciąż konsekwentna gra w obronie. Ciekawe akcje konstruowały obie strony. I aż do 60 minuty obraz gry się niewiele zmieniał. Wtedy to jednak jak się wydaje nastąpił przełomowy moment tego pojedynku. W na pozór niegroźnej sytuacji – z dużego konta – rzut wolny wykonywała Oliwia Frontczak. Piłka po jej uderzenie niespodziewanie chyba nawet dla strzelczyni znalazła drogę do częstochowskiej bramki.

Stracony gol podziałał niezwykle mobilizująco na piłkarki Skry które od tej chwili zaczęły przejmować inicjatywę. Pierwsze efekty tej przewagi przyszły już dziesięć minut później. Rzut wolny wykonywała Justyna Matusiak i precyzyjnym strzałem tuż pod poprzeczką dorowadziła do wyrównania. Remis naszych Pań jednak nie zadawalał. Z dużą werwą parły do objęcia prowadzenia. Dopięły swego w 80 minucie. Szarżującą w polu karnym Natalię Liczko bezpardonowym faulem zatrzymała bramkarka przyjezdnych. Decyzja mogła być tylko jedna – rzut karny. Do piłki ponownie podeszła niezawodna Justyna Matusiak. Popularna Tereska nie marnuje takich sytuacji. 2-1 i wielka euforia w częstochowskim zespole.

Podopieczne Marty Miki oraz Patryka Mrugacza nie dały sobie już wydrzeć zwycięstwa w tym spotkaniu. Cenne 3 punkty zostały w Częstochowie
Wczorajsze zwycięstwo umocniło Skrę na pozycji lidera. Dystans nad grupą pościgową wrósł do 7 punktów. Trzeba jednak pamiętać że drużyna Unifeeze Górzno ma do rozegrania jeszcze jeden mecz zaległy wiec ta przewaga może nieco zmaleć.

To był kolejny dobry występ naszej drużyny. Cieszy zwycięstwo ale dodatkowo raduje fakt, że mimo niekorzystnego wyniku nasze panie ani na moment nie zwątpiły w końcowy sukces. Zwycięstwa wyszarpane w tak niesprzyjających okolicznościach smakują jeszcze bardziej.
Wczorajszy mecz to jednak już historia. W najbliższy czwartek wyjeżdżamy do Górzna na kolejny pojedynek z cyklu “o 6 punktów”

Skra Ladies Częstochowa – WAP Włocławek 2-1 (0-0)
sobota 27.03.2021 g. 17.00
MSP Skra, ul. Loretańska 20

Bramki:
0 – 1 Frontczak 60′ (rzut wolny)
1 – 1 Matusiak 71′ (rzut wolny)
2 – 1 Justyna Matusiak 80′ (rzut karny)

Skład:
Oliwia Młynek – Małgorzata Miniak, Milena Kowalska, Maja Ozieriańska, Stefania Wodarz, Paulina Koszownik (61’ Sandra Wiśniewska), Nicola Wojciechowska (63’ Ewelina Bojakowska), Ewelina Kaczmarzyk (72’ Kinga Baszewska), Justyna Matusiak, Natalia Liczko, Olga Cichoń oraz Antonina Zbirek, Maja Tomczyk, Oliwia Konik, Natalia Mucha