Relacja z ligowego weekendu 20-21 marca

Realia z jakimi przychodzi nam się mierzyć w ostatnim czasie są co najmniej wymagające, lecz na nasze szczęście rozgrywki ligowe oraz sport młodzieżowy nie został zawieszony! Pierwsze oraz drugie kolejki ligowe ma już za sobą kilka zespołów Naszej Młodej Skry. Relacja z tego, czego doświadczyliśmy w weekend prezentuje się następująco:

A 1 –  1 liga wojewódzka juniorów starszych  U-19 (r. 2002/2003)
Skra  Częstochowa  – UKS Ruch Chorzów 0 – 2
niedziela, 21.03.2021 g. 12.00
MSP Skra , ul. Loretańska 20, Częstochowa

Skład:

Pędzioch – Załucki, Mikołajczyk, Rydz (46’Kołodziejczyk), Nurek, Cheliński (67’Załęski), Kempa (75’Gawlas), Ziętara, Rumin (67’Płatek), Norberciak (50’Słabosz), Krawczyk (60’Błędowski).

Komentarz Trenera Szymczaka:

“Porażka na własne życzenie. W całym spotkaniu posiadaliśmy dużą przewagę w posiadaniu piłki ale popełniliśmy bardzo dużo prostych błędów i po jednym z prezentów jaki ponownie daliśmy gościom w 17minucie przegrywaliśmy 1:0. Mieliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji do zmiany wyniku ale ani Cheliński ani Słabosz nie potrafili ich wykorzystać. W dodatku praktycznie całą drugą połowę graliśmy w dziesięciu. Pomimo to cały czas to my byliśmy tą aktywniejszą stroną. Niestety w 64minucie po zamieszaniu w polu karnym tracimy drugą bramkę i do końca spotkania wynik się nie zmienia. Wynik spotkania to duże rozczarowanie, mecz od początku nam się nie układał ale pomimo przeciwności mieliśmy swoje sytuacje i myślę że gdybyśmy strzelili bramkę kontaktową to nie przegralibyśmy tego spotkania. Wyciągamy wnioski i za tydzień wyjazd do Rybnika na trudne boisko ale liczę na szybką rehabilitację.”

.

 
B 2 –  1 liga wojewódzka juniorów młodszych  U-16 (r. 2005)
Rekord Bielsko Biała – Skra Częstochowa 1 – 1
sobota, 20.03.2021 g. 12.00
Bielsko Biała, ul. Startowa 13
 

W sobotę w daleką podróż udała się drużyna B2. Z różnych przyczyn zabrakło w kadrze meczowej kilku podstawowych zawodników jak Kociszewski, Żurawski, Garczarek, Antczak i Major. W Bielsku-Białej mecz rozgrywany był na bardzo wąskim i krótkim boisku, co  w pierwszym kwadransie meczu sprawiiło kłopot naszej drużynie.
Dopiero w po kilkunastu minutach zawodnicy Skry przyzwyczaili się do specyficznego boiska i gra zaczęła wyglądać o wiele lepiej.Najpierw z dystansu próbował pokonać bramkarza Mikołaj Kasprzycki, a chwilę później Kacper Merta mógł wykorzystać złą interwencję bramkarza gospodarzy, ale zabrakło szczęścia. Końcówka pierwszej połowy to ciąg zdarzeń jak strata piłki w środkowej strefie, poślizgnięcie się obrońcy przy próbie przejęcia piłki i ostatniej minucie tracimy bramkę na 1-0.

W przerwie trener zadecydował o zmianie systemu gry i przejściu na dwóch napastników. Gra Skrzaków wyglądała bardzo dobrze, bramkę strzela Kacper Merta, ale sędzia dopatruje się spalonego. Chwilę później znowu z dystansu sprawdza bramkarza Mikołaj Kasprzycki, ale ten popisuje się świetną paradą. Kolejne ataki Skry doprowadzają do remisu. W 69 minucie, Piotr Wichrowski popisuje się skutecznym uderzeniem  nożycami.Końcówka meczu to wyrównana gra obu zespołów – najpierw z linii własnej bramki wybija piłkę Mateusz Ślemp, a w ostatnich 5 minutach dochodzimy do dwóch sytuacji strzeleckich, w których niestety jesteśmy nieskuteczni.

Mecz kończy się sprawiedliwym remisem 1-1. Warto nadmienić, że w rundzie wiosennej przegraliśmy oba spotkania z Rekordem, który przed tym meczem mógł się pochwalić bilansem meczowym 13-3-3. Remis na trudnym terenie cieszy, a postęp w grze rocznika 2005 cieszy jeszcze bardziej.

Skład:

Rosiak – Sobala (46’ Wichrowski) Serwaciński Niedzielski Bulski (61’ Adamowski) – Woszczyk (70’ Szałaj) Kasprzycki Ślemp – Ostaszewski (77’ Lichosik) Merta (88’ Karoń) Brzostkiewicz

Bramki:

1-0 Rekord BB – 45′
1-1 Piotr Wichrowski  69′

C 1 –  1 liga wojewódzka trampkarzy starszych  U-15 (r. 2006)
Pogoń Imielin – Skra Częstochowa 3 – 1
sobota, 20.03.2021 g. 12.30
Imielin, ul. Hellera 37

Mecz w Imielinie dla trampkarzy również okazał się sporym wyzwaniem z racji braków kadrowych. Dobre spotkanie w wykonaniu zawodników Trenera Siudy niestety zaburzyły niewykorzystane sytuacje bramkowe. Trzymamy kciuki za poprawę skuteczności już w najbliższej kolejce!

Skład:

Hobot,  Podsiedlik, Dembczyk, Mucha, Kozuch, Brodziak, Szczygłowski, Szydzisz, Tałajczyk, Kabacik, Waluda.

Grali również: Frukacz, Gawęda, Maciejewski, Czupryna, Czyżowski, Jędrychowski.

C 2 –  1 liga wojewódzka trampkarzy starszych  U-14 (r. 2007)
Champions Rybnik – Skra Częstochowa 2 – 2
sobota, 20.03.2021 g. 13.00
Radlin, ul. Mariacka 93
 

Drużyna Trenera Rycharskiego przywozi z Rybnika 1 punkt. Po 60 minutach Nasz zespół przegrywał 2:0, jednak zdołał się podnieść i doprowadzić do remisu.

Komentarz Trenera Pawła:

“Zastaliśmy dziś w Rybniku bardzo małe boisko, przez co ciężko było budować akcje, z tego powodu również mecz był meczem walki. Chłopcy pokazali charakter, ponieważ wróciliśmy z wyniku 2:0. Końcówka spotkania była nerwowa i kontrowersyjna ale na pewno to nowe bardzo potrzebne doświadczenie dla Naszych zawodników.”

D 1 –  2 liga wojewódzka młodzików starszych  U-13 (r. 2008)
Stradom Częstochowa – Skra Częstochowa 0 – 3
sobota, 20.03.2021 g. 12.00
Częstochowa, ul. Sabinowska
 

W sobotni poranek na naturalnej płycie z drużyną Stradomia inaugurujemy rundę II ligi wojewódzkiej. Od pierwszej do<

ostatniej minuty spotkania kontrolowaliśmy przebieg spotkania i zasłużenie odnieśliśmy zwycięstwo.

.


D 1 –  mecz kontrolny  młodzików starszych  U-13 (r. 2008)
Skra Częstochowa – Sporting Wrocław 4 – 3
sobota, 20.03.2021 g. 09.00
Częstochowa, ul. Loretańska
 

Również w sobotę rano, lecz na Lorecie swój mecz rozgrywali zawodnicy z rocznika 2009. Oto, co miał do powiedzenia Trener Mariusz Czok o tym sparingu:

Zespół z Wrocławia dziś zawiesił Nam bardzo wysoko poprzeczkę. Wszystkie 3 tercje odbywały się na bardzo wysokiej intensywności. Pierwsza część spotkania była zdecydowanie najsłabsza w naszym wykonaniu. Zostaliśmy zdominowani, popełniliśmy kilka indywidualnych błędów przez co wynik nie wyglądał najlepiej. Warto nadmienić, że Sporting Wrocław był bardzo dobrze zorganizowany i wykorzystał wszystkie swoje okazje. Druga część spotkania była już dużo lepsza, choć dalej nie idealna. Wyciągnęliśmy wnioski, przez co w drugiej i trzeciej tercji udało Nam się odwrócić losy spotkania. Nie ma co ukrywać, że trzecia tercja była zdecydowanie najlepsza pod względem organizacji naszej gry, co przełożyło się na kilka szybkich akcji zakończonych zdobyciem bramek. Za nami bardzo wartościowy sparing, który kosztował zespół sporo sił, jednak było to bardzo dobre przetarcie przed zbliżającą się ligą.”

.