Ciężki start juniorów w walce o wiosenne punkty

W miniony weekend o pierwsze wiosenne, ligowe punkty walczyły dwa nasze juniorskie zespoły młodzieżowe. Do rywalizacji stanęli juniorzy A1, którzy podejmowali zespół Piast Gliwice, oraz juniorzy B2, którzy zmierzyli się z rówieśnikami ze Stadionu Śląskiego Chorzów. Obie nasze drużyny  miały okazję sprawdzić się na tle bardzo renomowanych marek.

A  1 – I liga wojewódzka juniorów starszych U-19 r. 2002/2003
Piast Gliwice – Skra Częstochowa  3 – 1
sobota,  13.03.2021, godz.: 10.00
MSP Skra Częstochowa, ul. Loretańska 20 (Piast Gliwice w roli gospodarza)

Bramki zdobywali:

0 – 1 Norberciak  13′
1 – 1 Bluszcz 36′
2 – 1 gol samobójczy 65′
3 – 1 Dulęba 92′

KS Skra – skład:

Hajda – Załucki, Mikołajczyk, Rydz, Cheliński, Nurek, Ziętara, Kempa, Rumin, Norberciak, Krawczyk (70’Błędowski).

Komentarz dotyczący przebiegu meczu w słowach Trenera Tomasza Szymczaka:

“Już w 13 minucie spotkania Wiktor Norberciak uderzał sprzed pola karnego, bramkarz gości zdołał wybić piłkę przed siebie, lecz wobec dobitki nie miał już nic do powiedzenia, dzięki czemu wychodzimy na prowadzenie. Mecz wyrównany, choć pod koniec pierwszej połowy popełniamy błąd przed własnym polem karnym i napastnik gości po przejęciu piłki strzela na 1:1. Druga połowa była bardziej dynamiczna, każda z drużyn chciała strzelić bramkę i po szybkim kontrataku drużyna Piasta wyszła na prowadzenie. Mecz zaczął się bardziej otwierać, a po jednym z ataków Cheliński minął dwóch rywali i w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Po kilku chwilach powinniśmy mieć podyktowany rzut karny po ewidentnym faulu na Załuckim, ale sędzia z nie wiadomych przyczyn nie zagwizdał przewinienia. W końcówce spotkania mocno się otwieramy, aby zdobyć bramkę wyrównującą, lecz to goście w doliczonym czasie strzelili bramkę na 3:1 – ponownie po prostej stracie przed własnym polem karnym. Przegrywamy to spotkanie i niestety dwie bramki podarowaliśmy gościom. Przy tylu prostych błędach nie da się wygrać spotkania, tym bardziej grając z czołową drużyną tej ligi. Na pewno chłopcy dali z siebie wszystko, gdybyśmy wykorzystali sytuację Chelińskiego to nie przegralibyśmy tego spotkania. Wynik spotkania jest niekorzystny, ale nasza gra wyglądała poprawnie i choć o wyniku zdecydowały prezenty jakie sprawiliśmy gościom, to trzeba też przyznać, iż Piast posiadał troszkę więcej jakości, a nam zabrakło w kluczowych momentach troszkę umiejętności i szczęścia jak przy ewidentnym rzucie karnym.”

Trzymamy kciuki za szybką rehabilitację już w najbliższej kolejce!

 

B  2 – I liga wojewódzka juniorów młodszych U-16 r. 2005
Skra Częstochowa  – Stadion Śląski Chorzów   1 – 1
sobota,  13.03.2021, godz.: 12.00
MSP Skra Częstochowa, ul. Loretańska 20

Gole zdobywali:

1 – 0 Merta  16′
1 – 1 Urbański 26′

KS Skra – skład:

Rosiak – Garczarek, Serwaciński, Major (50′ Niedzielski), Bulski – Woszczyk (58′ Adamowski), Ślemp, Kasprzycki (63′ Lichosik) – Kociszewski (75′ Ostaszewski), Merta (70′ Wichrowski), Brzostkiewicz